Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10763
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Podwójna zdrada

Wkrótce Monika (Sylwia Gliwa) oskarży męża (Waldemar Błaszczyk) o to, że za dużo czasu spędza ze swoją ponętną trenerką Emilią (Joanna Brzezińska), Damian zaś zrobi się piekielnie zazdrosny o Łukasza (Marcin Czarnik)...

Gdy wkrótce Damian będzie się pakował przed wyjazdem na obóz sportowy, Monika  urządzi mu awanturę, że zostawia wszystko na jej głowie i - zamiast być z rodziną - woli tułać się po świecie w towarzystwie swojej trenerki. Senator straci cierpliwość do żony. Oburzy się na bezpodstawne insynuacje, jakoby coś było między nim a Emilią. Oznajmi Monice, że nie da się zdominować jak jej ojciec!

Łzy i zwierzenia

Reklama

W pracy Monika nie przestanie myśleć o przykrości, jaka ją spotkała w domu. Dyrma, (Marcin Czarnik), który zastanie ją przygnębioną i łzami, zarządzi koniec pracy i zabierze koleżankę do restauracji. Przy lampce wina Cieślikowa zwierzy mu się ze swoich problemów małżeńskich. Poskarży się, że Damian ostatnio ją zaniedbuje, za to świetnie dogaduje się ze swoją młodą i atrakcyjną trenerką, z którą spędza każdą wolną chwilę. Łukasz postara się wzbudzić zaufanie koleżanki i pokazać, jak bardzo jej współczuje.

Delikatnie dotykając jej dłoni, zapewni, że może być z nim całkowicie szczera. Cieślikowa stwierdzi, że wcale nie jest nieszczęśliwa w małżeństwie. Jej słowa zabrzmią jednak nieszczerze, co Łukasz zręcznie wykorzysta, zachęcając  do dalszych zwierzeń. Monika podziękuje mu, że tak się o nią zatroszczył. Stwierdzi, że jego żona musi być bardzo szczęśliwa, mając tak dobrego męża. Łukasz z goryczą powie, że żony nie obchodzi, jakim jest człowiekiem. Wspominając szkolne czasy, wyzna Monice, że była pierwszą dziewczyną, na której naprawdę mu zależało.

- Wtedy nie miałem u ciebie żadnych szans...

Proroczy sen?

Tymczasem Damian podczas treningu przystanie nagle zrezygnowany. Na pytanie, co się stało, wyzna Emilii, że żona zarzuca mu egoizm. Trenerka zmotywuje go do dalszych ćwiczeń, tłumacząc, że dbałość o kondycję nie jest niczym złym, a Monika na pewno z czasem doceni to, że jej mąż dba o siebie.

W 2668. odcinku (emisja w poniedziałek 1 maja o godz. 20.15 w TVN) Monice przyśni się, że Damian zdradza ją z Emilią. Obudzi się zlana potem i natychmiast zadzwoni do męża. Ten jednak nie odbierze telefonu. Później dostanie SMS-a z wiadomością, że Cieślik wróci dopiero następnego dnia.

Pomocny wujek

Z kolei Łukasz oznajmi Monice, że szykuje się kontrola skarbowa w firmie.

- Liczę, że zostaniesz dziś dłużej w pracy, żeby przejrzeć wszystkie faktury - powie. Cieślikowa odpowie, że jest sama i musi biec po Kajetana (Mikołaj Szostek) do przedszkola. Dyrma, patrząc jej głęboko w oczy, poprosi, żeby się niczym nie kłopotała. Pojedzie z nią po syna. Żeby odciążyć przyjaciółkę, zaproponuje, że przyrządzi u niej coś do jedzenia. Da do zrozumienia, że nie bardzo śpieszy mu się do własnego domu. Wyjaśni, że jego małżeństwo jest już tylko na papierze, ale niebawem i to się skończy. Monika z przykrością wysłucha tych zwierzeń.

Uświadomi sobie, że z Damianem też są sobie coraz bardziej obcy. Po obiedzie Łukasz wyciągnie z lodówki sernik i zaproponuje, żeby zjedli deser. Będzie pod wrażeniem, kiedy dowie się, że to dzieło Moniki. Cieślikową nieco onieśmieli jego zachowanie, które stanie się coraz swobodniejsze. Kajetan z zaciekawieniem będzie patrzył na mamę i jej kolegę...

Gdy Damian wróci z obozu, Monika niezbyt wylewnie go powita. Nie okaże też żadnego zainteresowania, gdy ten pochwali się, że osiągnął czwarte miejsce w biegu. Zatroskany Cieślik zapyta synka, jak mama dawała sobie bez niego radę. Kajetan odpowie zgodnie z prawdą, że pomagał jej wujek Łukasz, który jednego dnia został do wieczora. Cieślik mocno się zaniepokoi i postanowi rozmówić się z żoną...

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje