Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10764
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Koniec Darka Żbika

Błyskotliwie rozwijająca się kariera młodego prawnika legnie w gruzach. Bezpowrotnie straci on swoje udziały w kancelarii Olszewskiej. Dlaczego? Zgubią go chciwość i pewność siebie.

Gdy Agnieszka (Katarzyna Walter) zastanie przed kancelarią Anetę (Dorota Krempa) nerwowo palącą papierosa, domyśli się, że coś zaszło między nią a Darkiem (Michał Mikołajczak). Okaże się, że Żbik za jej plecami podpisał umowę na zakup loftu.

Od adwokata do fałszerza

Reklama

Tymczasem Darek umówi się z Jasińską (Lidia Bogaczówna), że zezna w sądzie, iż przywiozła chorego stryja do niego, by sporządzić testament. Pozostanie tylko jedna kwestia - pod dokumentem trzeba podrobić podpis krewnego. Po kilku nieudanych próbach Jasińska oceni, że nie da rady tego zrobić. Żbik wyręczy ją. Oznajmi, że honorarium w wysokości 15 proc. wartości spadku chce dostać przed zakończeniem sprawy. Poradzi kobiecie, by wzięła krótkoterminową pożyczkę na ten cel.

Po całonocnej balandze Żbik pojawi się w pracy na kacu. Jakież będzie jego zdumienie, gdy Olszewska pokaże mu testament i zapyta, czy wie, co grozi za fałszowanie dokumentów? Próbującemu bronić się wspólnikowi ujawni, że klientka przyznała, iż namawiał ją do oszustwa, sfałszował podpis i zażyczył sobie 15 proc. wartości spadku. Weronika (Renata Dancewicz) uświadomi koledze, że za taki czyn grozi mu więzienie, a także utrata prawa do wykonywania zawodu adwokata. Darek spróbuje wyrwać Agnieszce z rąk kompromitujący dokument i zniszczyć go, lecz nie uda mu się. Olszewska zażąda, by zrzekł się udziałów w kancelarii. W przeciwnym razie sprawa trafi do Naczelnej Rady Adwokackiej.

Bardzo śliski typ

Agnieszka podziękuje Jasińskiej, szkolnej przyjaciółce, za to, co dla niej zrobiła. Kobieta wyzna, że Darek od razu wydał jej się podejrzanym typem i choć na początku miała wątpliwości, czy brać udział w prowokacji, przestała je mieć po pierwszym spotkaniu ze Żbikiem. Wieczorem on zjawi się u Agnieszki. Zapewni, że Aneta nigdy nic dla niego nie znaczyła. Olszewska jednak nie da się zwieść. Ponowi żądanie, nie dając Żbikowi gwarancji, że odda mu kompromitujący dokument. Darek nie będzie miał wyjścia i poprosi Olszewską, by umówiła ich z notariuszem.

A.IM

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje