Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10701
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Joanna Jabłczyńska nie jest ofiarą mody!

Na wielkie wyjścia korzysta z pomocy zaprzyjaźnionej projektantki, do pracy w kancelarii zakłada "mundurek", wśród znajomych stawia na luz. "Po bułki wyszłam ostatnio w piżamie i butach ogrodowych" - mówi PAP Life aktorka Joanna Jabłczyńska.Reklama

Marta, którą gra pani w serialu "Na Wspólnej", uprawia crossfit. Czy prywatnie też próbowała pani tego sportu?

- Tak, jak najbardziej, ale jestem taką osobą, która bardzo łatwo nabiera masy mięśniowej. Bardzo lubię te ćwiczenia siłowe, ale byłabym jednym wielkim mięśniakiem, gdybym tak ćwiczyła... Dlatego, na co dzień staram się trenować bardziej aerobowe sporty - bieganie, rower, pływanie, rolki - niż stricte siłowe, bo nie wyglądałabym tak, jak wyglądam - byłoby naprawdę dużo gorzej (śmiech).

Mimo sportowego zacięcia na różnego rodzaju eventach medialnych prezentuje się pani bardzo kobieco. Czy na te wyjścia ubiera się pani sama czy korzysta z pomocy stylisty?

- Absolutnie nie znam się na modzie. Jestem w tym fatalna. Dlatego na wielkie wyjścia ubiera mnie tylko i wyłącznie moja serdeczna przyjaciółka Viola Piekut, bez której chyba bym zginęła. Zna mnie i wie, w czym dobrze wyglądam. Najczęściej przyjeżdżam do niej, a ona daje mi trzy opcje do wyboru. Dla mnie układ idealny.

Do pracy w kancelarii przybieram "mundurek" - szpilki, sukienka czy spódnica. Także, na co dzień ubieram się bardzo klasycznie - myślę, że nie zwracam na siebie uwagi.

- Na ewentualne szaleństwo pozwalam sobie w gronie znajomych. Na wyjścia z nimi, ale to też zależy, gdzie idziemy, ubieram się raczej na luzie, ze względu na to, że, na co dzień muszę wyglądać elegancko. Więc jeżeli tylko mam okazję to ubieram się najswobodniej jak się tylko da.

A przykłada pani wagę do ubioru idąc "po bułki" do sklepu?

- Akurat po te bułki potrafię wyjść nawet tak, że ostatnio mama nie chciała mnie wypuścić z domu, bo postanowiłam wyjść w piżamie i w kapciach. Mówię: "mamo, przecież to tylko 200 metrów", a mama na to: "nie dziecko, nie możesz tak wyjść" (śmiech). Droczyłam się z mamą, że jeszcze się pochwalę, że jestem jej córką. Ostatecznie do spodni od piżamy założyłam takie mamine buty do ogrodu, a na górę polar, żeby nie było mi chłodno. Rzeczywiście tak poszłam po te bułki i nic wielkiego się nie wydarzyło. Jestem wyluzowaną babką.


Modowo, zainwestowałaby pani w coś więcej?

- Dużo łatwiej jest mi wydawać pieniądze na ubrania za granicą, dlatego że mam przy okazji fajną pamiątkę z danego miejsca. I tak np. mój ukochany płaszcz przywiozłam sobie z Paryża, a buty z Nowego Jorku. Lubię tak to sobie umiejscawiać. Z czymś mi się kojarzą te rzeczy. Absolutnie nie jestem 'fashion victim', specjalnie też nie podążam za moda. Szkoda mi na to pieniędzy. Wole je wydać na podróż i tam w ogóle mi ich nie szkoda. Jeżeli chodzi o ubrania, to nie pociąga mnie to. Tym bardziej, że bardzo aktywnie żyję, więc ciężko byłoby mi dbać o te rzeczy.

Inspiruje się pani czyimś stylem?

- Kompletnie nie, tzn. inspiruję się stylem Violi Piekut (śmiech).


Jak zaczęła się pani przyjaźń z projektantką?

- Od zawodowych kwestii. Viola szukała ambasadorki swojej marki, mnie znalazła nasza wspólna znajoma. Zaczęłyśmy od pracy zawodowej, ale jako że obie jesteśmy takimi ciepłymi, otwartymi osobami przerodziło się to w przyjaźń. Teraz nawet jestem bardziej jej przyjaciółką niż modelką.

Joanna Jabłczyńska (ur. 9 grudnia 1985 roku w Warszawie) - aktorka i piosenkarka. Z wykształcenia prawniczka. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku, kiedy wygrała eliminacje do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego "Fasolki". Przez wiele lat prowadziła program dla dzieci "Teleranek". Wystąpiła m.in. w takich filmach jak "Nigdy w życiu!", "Tylko mnie kochaj" czy "Dlaczego nie!" oraz serialach, np. "Klan", "Trzy szalone zera" czy "Na Wspólnej". W 2006 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu "Taniec z gwiazdami" zajmując czwarte miejsce. W 2008 roku wystąpiła w trzeciej edycji programu "Jak oni śpiewają", gdzie zajęła 2. miejsce.


Rozmawiała: Paulina Persa (PAP Life)


swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Jabłczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje