Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10311
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na Wspólnej": Grażyna Wolszczak zatrudni w swoim teatrze... Katarzynę Zielińską

Grażyna Wolszczak, czyli Barbara Brzozowska z „Na Wspólnej”, która od kilkunastu miesięcy kieruje fundacją Garnizon Sztuki i prowadzi własny teatr, zamierza zatrudnić... Katarzynę Zielińską, czyli Laurę Curyło z „O mnie się nie martw”.


Reklama

Dwa lata temu Grażyna Wolszczak dostała propozycję kierowania jedną z warszawskich scen. Niestety, plany, by została dyrektorem teatru, spaliły na panewce. Aktorka, która przyznaje, że z podziwem patrzy na Krystynę Jandę oraz Emiliana Kamińskiego i z uwagą obserwuje ich sukcesy w prowadzeniu własnych teatrów, postanowiła jednak rozejrzeć się za miejscem, gdzie mogłaby stworzyć swoją scenę.

- Mój wzrok przykuł remontowany Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa w Alejach Niepodległości. Wiedziałam, że kiedyś wojacy przytulili tam bezdomny Teatr Kwadrat... - opowiada Grażyna Wolszczak.

Teatr działający przy kierowanej przez serialową Basię Brzozowską z "Na Wspólnej" fundacji Garnizon Sztuki jeszcze w tym roku ruszy pełną parą. Jego największą gwiazdą będzie najprawdopodobniej Katarzyna Zielińska, która wyprodukowała już dwa przedstawienia - "Berlin, czwarta rano" i "Sofia de Magico" - a teraz przygotowuje się do realizacji kolejnego!

Być może nowy spektakl powstanie przy współpracy z teatrem Grażyny Wolszczak... Wiadomo już, że na scenie Garnizonu Sztuki grana będzie po wakacjach jedna z poprzednich sztuk Katarzyny Zielińskiej (druga wejdzie do repertuaru Teatru Kwadrat), a aktorka wystąpi też gościnnie w Teatrze Capitol (w listopadzie zagra w komedii "Dajcie mi tenora").

Premiera nowego przestawienia Katarzyny Zielińskiej - a będzie to tocząca się w latach dwudziestych ubiegłego wieku opowieść o Nowym Jorku - zaplanowana jest na przyszły rok.

Grażyna Wolszczak nie kryje, że chciałaby, aby prowadzony przez nią teatr przyciągał widzów ciekawym repertuarem, a na jego scenie występowały największe polskie gwiazdy. Nazwisko Katarzyny Zielińskiej na afiszu z pewnością przyczyni się do tego, że nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy szybko odniesie sukces.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Na Wspólnej | Grazyna Wolszczak | Katarzyna Zielińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje