Na Wspólnej

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 12492
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Maciej Kujawski nie żyje. To jego głosem mówił Kubuś Puchatek

Nie żyje Maciej Kujawski - podał Teatr Kwadrat, z którym aktor związany był przez ponad trzydzieści lat swojej kariery. Od 2002 roku był polskim głosem Kubusia Puchatka. Grał także w serialach "Na Wspólnej" i "Lokatorzy", pojawił się również w "Klanie", "Prawie Agaty" czy "Czasie honoru".

Maciej Kujawski: W Teatrze Kwadrat od 1986 roku

W wieku 70 lat zmarł Maciej Kujawski - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Informację o jego śmierci za pośrednictwem Facebooka podał Teatr Kwadrat, z którym artysta był związany od drugiej połowy lat 80.

"Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym teatrem od 1986 roku - Maciej Kujawski" - przekazano.

"Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel  Będzie nam ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju" - pisze warszawski teatr.

Reklama

Maciej Kujawski: Był polskim głosem Kubusia Puchatka

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. Kształcił się w warszawskiej PWST, którą ukończył w 1978 roku. W początkowych latach kariery, od 1979 do 1986 roku występował w Teatrze na Woli. Później na stałe związał się z Teatrem Kwadrat. Grał w spektaklach: "Szalone nożyczki", "Sługa dwóch Panów", "Ośle lata", "Mój przyjaciel Harvey", "Przyjazne dusze" czy "Przez park na boska".

Maciej Kujawski był obdarzony charakterystycznym głosem, którego od 2002 roku użyczał Kubusiowi Puchatkowi. Jego twarz również była dobrze znana telewidzom. Kujawski występował w popularnych serialach: "Na Wspólnej" i "Lokatorzy", a także "Klan", "Graczykowie", "Buła i spóła", "Samo życie", "Dwie strony medalu", "Egzamin z życia", "BrzydUla", "39 i pół", "Czas honoru" czy "Prawo Agaty".

"Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował" - pożegnali aktora współpracownicy.

Ostatnią ekranową rolą Macieja Kujawskiego pozostaje kreacja w filmie "Tonia" Marcina Bortkiewicza, w którym wcielił się w postać pana Miecia.

Maria Staroń

INTERIA/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy