Reklama

Aleksandra Konieczna: Nieustannie na granicy życia i śmierci. Jej historia to gotowy scenariusz na film

Aleksandra Konieczna jest jedną z najbardziej cenionych polskich aktorek ostatnich lat. Wielokrotnie nagradzana, stanowi symbol talentu, solidności i niezwykłego kunsztu aktorskiego. W sferze zawodowej od zawsze układało jej się znakomicie – do dziś zachwyca zarówno w teatrze, jak i w filmach i serialach. Inaczej było jednak w życiu prywatnym. Gwiazda przez liczne schorzenia wielokrotnie otarła się o śmierć. Trudne chwile zafundował jej też były mąż – reżyser Andrzej Maj. Mężczyzna nadużywał alkoholu, przez co zniszczył rodzinę. Aktorka musiała wyprowadzić się z domu z małą córeczką i próbować ułożyć sobie życie na nowo. Wszystkie problemy okupiła jednak zdrowiem.

Aktorstwo wbrew woli rodziny

Aleksandra Konieczna urodziła się 13 października 1965 roku w Prudniku. Jak sama przyznawała w licznych wywiadach, nie miała łatwego dzieciństwa. W wyborze ścieżki zawodowej zupełnie nie mogła liczyć na wsparcie rodziny. Wszyscy odradzali jej zdawanie do szkoły teatralnej. Kiedy zdradziła, że dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, domownicy modlili się, by dziewczynę z niej wyrzucono.

Wbrew wszystkim namowom i krytycznym opiniom, w 1988 roku ukończyła studia i odebrała dyplom. Szybko rozpoczęła pracę w warszawskich teatrach, dopominali się też o nią  wybitni reżyserzy filmowi. Z każdym rokiem grała coraz więcej, a jej role doceniali krytycy - Aleksandra Konieczna jest trzykrotną laureatką Orłów za najlepsze role kobiece. Zachwyciła widzów w "Ostatniej rodzinie", "Bożym Ciele" i w "Jak pies z kotem". Szerokiej publiczności dała się poznać przede wszystkim dzięki roli Honoraty w "Na Wspólnej".

Reklama

Wszystkie sukcesy w życiu zawodowym nie szły jednak w parze z tym, co działo się u gwiazdy prywatnie. Choć zdawało się, że przed laty znalazła miłość życia, los szybko zweryfikował, jak bardzo się pomyliła... Związek z reżyserem spowodował lawinę kłopotów, z którymi aktorka zmagała się latami.

Mąż zgotował jej piekło

W latach 90. poznała reżysera Andrzeja Maja, który imponował jej inteligencją, wrażliwością i artystycznym spojrzeniem na rzeczywistość. Para szybko wzięła ślub i wkrótce urodziła im się córka - Julia.

Równie szybko nadeszły też ogromne kłopoty. Mąż aktorki przez frustracje i wszelkie niepowodzenia coraz częściej zaczął zaglądać do kieliszka. Wpadł w nałóg, a Konieczna mimo największych starań, nie potrafiła mu pomóc. Bardzo długo walczyła o ten związek, choć trwanie u boku alkoholika odradzali jej wszyscy.

W końcu zrozumiała, że musi zawalczyć o siebie i córkę, i odeszła od męża. Sama zdecydowała się pójść na terapię, by być w pełni zdrową i silną, dla córki.

Na granicy życia i śmierci

Już po rozstaniu z mężem na aktorkę spadły kolejne nieszczęścia. W 1998 roku, kiedy miała zaledwie 33 lata, doznała poważnego udaru mózgu.

Aktorka żyła w ciągłym strachu, że historia może się powtórzyć, a ona nie będzie miała już tyle szczęścia. Doceniała jednak życie i starała się czerpać z niego pełnymi garściami.

Kłopoty zdrowotne dały o sobie znowu znać w 2009 roku. Gwiazda musiała wówczas poddać się skomplikowanej operacji kręgosłupa odcinka szyjnego. Lekarze obawiali się najgorszego, ale ona nie poddała się. Walczyła z całych sił o swoje życia. Na szczęście udało się - wyszła z tej walki zwycięsko.

Gwiazda nie wiedziała jednak, że jej problemy się nie skończyły i czeka ją kolejna trudna walka. Po kilku latach Konieczna znów trafiła na stół operacyjny. Tym razem dopadły ją kłopoty z sercem. Potrzebna była operacja.

Aleksandra Konieczna - obecnie

Dziś Aleksandra Konieczna cieszy się dobrym zdrowiem i... nową miłością. Jej partner jest młodszy, ale nie przeszkadza im to w układaniu sobie życia. Aktorka wreszcie jest szczęśliwa i cieszy się pełnią życia. Cały czas rozwija się również zawodowo. Wciąż możemy ją oglądać w "Na Wspólnej". Ostatnio wystąpiła również w serialu TVP "Osiecka", w którym wcieliła się w Hannę Bakułę. 


swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Konieczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy