Reklama

Na sygnale

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 3475
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

To się kręci: "Na sygnale"

Pierwszy spin off w Polsce nawiązujący do kultowego "Na dobre i na złe". Historia o ratownikach medycznych będzie emitowana od 12 lutego, w środy o godz. 21.45 w TVP2.


Reklama

Serial opowiada o losach czwórki ratowników medycznych, którzy tworzą zespół i jeżdżą razem karetką. Szefem jest Wiktor Banach (Wojciech Kuliński), czterdziestoczteroletni doświadczony lekarz, który z powodów osobistych porzucił szpital na rzecz pracy w pogotowiu.

Uzależniony od adrenaliny, świetny wspinacz himalaista, kilka lat temu podczas jednej z wypraw stracił żonę. To zdarzenie zmieniło jego życie. Porzucił karierę świetnie zapowiadającego się chirurga. Znalazł się na życiowym zakręcie. Sam musiał zająć się wychowaniem córki i znaleźć pomysł na dalsze życie.

Z biednej rodziny

Kierowcą karetki jest dwudziestoośmioletni Piotr Jankowski (Dariusz Wieteska). To nieustanny komentator zdarzeń, ludzi i postaw. Nic nie ujdzie jego uwadze. Mimo pozoru luzu, czasem maski cynizmu, to dobry facet.

Pochodzi z biednej wielodzietnej rodziny. Jego ojciec zmarł siedem lat temu i Piotr jako najstarszy pomaga matce i rodzeństwu. Nie poszedł na medycynę, ale zaczął pracować w zawodzie, z którym jest związany i który kocha.

Ojciec był przeciwny

Pozostałymi członkami załogi są: dwudziestopięcioletnia Martyna Kubicka (Monika Mazur), świeżo upieczona absolwentka szkoły ratownictwa medycznego oraz rok od niej starszy Adam Wszołek (Konrad Darocha).

Martyna pochodzi z zamożnej rodziny. Ojciec nie akceptuje jej życiowego wyboru. Brakuje jej doświadczenia, ale za to bardzo się stara i szybko się uczy. Empatyczna, reaguje emocjonalnie. To dziewczyna, która potrafi stanąć w obronie człowieka, nie licząc się z konsekwencjami. Wiktor musi ją temperować, ale dziewczyna mu imponuje.

Natomiast Adam jest żonaty, czego nie może mu darować Piotr. Zawsze wesoły i gotowy do akcji. Dobry duch całej załogi, bez niego jest smutno... Żyje trochę pod pantoflem swojej żony, która jest twardo stąpającą po ziemi księgową, która krótko go trzyma.

Każdy odcinek opowiada inną historię opartą na faktach. Serial ma ambicję pełnić funkcję edukacyjną. Propaguje zasady udzielania pierwszej pomocy i zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Pokazuje, jak ważna jest współpraca służb ratunkowych ze zwykłymi ludźmi, którzy akurat znajdują się na miejscu wypadku...  

msob  

Dowiedz się więcej na temat: Na sygnale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje