Na sygnale

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 5887
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jerzy Korsztyn nie żyje. Widzowie znają go z serialu "Na sygnale"

Nie żyje Jerzy Korsztyn - poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Był aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym. W ostatnich latach wystąpił m. in. w popularnym serialu TVP "Na sygnale".

Jerzy Korsztyn nie żyje

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Korsztyn – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. 

Jak przekazano w opublikowanym na oficjalnej stronie ZASP-u na Facebooku komunikacie:

Jerzy Korsztyn – kim był?

Jerzy Korsztyn urodził się w 1942 roku. Był absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Na deskach teatru zadebiutował 24 października 1965 roku. Przez kolejne kilkadziesiąt lat współpracował ze scenami w całej Polsce. Był m. in. aktorem Teatru im. Jaracza w Olsztynie-Elblągu (1965-69), Teatru Dramatycznych w Szczecinie (1969-74), Teatru Ludowego w Krakowie-Nowej Hucie (1974-75), Teatru Powszechnego w Łodzi (1976-92) oraz Teatru Nowego w Łodzi (1992).

Reklama

Korsztyn występował także przed kamerą. Grał nie tylko w spektaklach telewizyjnych, ale i w popularnych filmach i serialach. W 1967 roku pojawił w "Stawce większej niż życie", w kolejnych latach zagrał natomiast w filmach "Hubal", "Orinoko" i "Bardzo spokojna wieś" czy w serialu "Pogranicze w ogniu". Ostatnio telewidzowie mogli oglądać go w popularnej produkcji TVP. 

W 2017 roku pojawił się w serialu "Na sygnale". Później, w 2019 roku, wystąpił jeszcze w etiudzie szkolnej "Krzyżówka".

Autor: Maria Staroń

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Na sygnale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy