Na krawędzi
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 356
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wielkie gwiazdy w teatrze Michała Żebrowskiego

Już od najbliższej soboty na scenie kierowanego przez Michała Żebrowskiego Teatru 6. Piętro podziwiać będzie można dwóch wybitnych aktorów - Piotra Fronczewskiego, czyli prezesa Mirosława Leszczyńskiego z "Na krawędzi", i Krzysztofa Kowalewskiego, czyli ordynatora Zygmunta Łubicza z "Daleko od noszy" - którzy dadzą prawdziwy popis aktorstwa najwyższej klasy w sztuce "Słoneczni chłopcy" Neila Simona.


"Słoneczni chłopcy" to nazwa duetu znakomitych komików, który przez kilka dziesięcioleci święcił triumfy na amerykańskich estradach.

Willy Clark (Piotr Fronczewski) i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) okres wielkiej popularności i sławy mają już jednak za sobą... Dziś są skłóconymi i pełnymi wzajemnych pretensji starszymi panami, których drogi  dawno i definitywnie się rozeszły.

Kiedy jednak niespodziewanie dostaną propozycję powrotu na scenę i zarobienia dużych pieniędzy, będą musieli zapomnieć o nienawiści wobec siebie, co wcale nie okaże się tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oferta występu w popularnym programie telewizyjnym będzie na tyle kusząca, by obaj komicy zdecydowali się na konfrontację ze sobą...

Reklama

Komedia Neila Simona "The Sunshine Boys" miała swoją światową prapremierę w 1972 roku w Broadhurst Theatre na nowojorskim Brodawayu.

Od tego czasu grana jest na scenach całego świata (w najnowszej broadway'owskiej inscenizacji ma wystąpić sam Danny DeVito!). Nakręcony na podstawie sztuki film z Walterem Matthau i George Burnsem nominowany był do Oscara w czterech kategoriach (nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dostał za rolę Ala George Burns), zdobył 4 Złote Globy (w tym za najlepszy film komediowy) oraz 2 nominacje do BAFTA Awards. W telewizyjnej wersji "Słonecznych chłopców" główne role zagrali Woody Allen i Peter Falk!

Premiera wyreżyserowanych w Teatrze 6. Piętro przez Olgę Lipińską "Słonecznych chłopców" zaplanowana jest na najbliższą sobotę. Obok Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego na scenie zobaczymy też Roberta Koszuckiego, czyli doktora Rafała Konicę z "Na dobre i na złe".

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z prób do "Słonecznych chłopców".  

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Na krawędzi | Michał Żebrowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy