Na krawędzi
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 356
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mateusz Damięcki: Szukam czegoś autentycznego

Aktor Mateusz Damięcki, czyli prokurator Frydrych z "Na krawędzi", uwielbia podróże. Niemal co roku jeździ do USA i Rosji. Teraz marzy mu się wyprawa dookoła świata. W jednym z najnowszych wywiadów artysta zdradził swe podróżnicze plany.


- W tym roku nie byłem jeszcze w Stanach Zjednoczonych, ale w Rosji już dwukrotnie. Czy ciągnie mnie do jeżdżenia po świecie? Tak, cały czas o tym myślę i w planach mam kolejną podróż. Po syberyjskiej wyprawie samochodowej tym razem chcę się udać w podróż dookoła świata" - zdradził aktor wywiadzie dla portalu legalnakultura.pl.

Damięcki powiedział także czego szuka w podróżach i czym różnią się one od wykonywanego przez niego zawodu.

- Szukam czegoś autentycznego. Od ponad 22 lat zajmuję się aktorstwem, realizuję scenariusze i wypowiadam słowa, które napisał ktoś inny. Gram postaci, które niosą w sobie kompilację różnych ludzkich doświadczeń. A wyprawa... To jest żywioł. Nie napiszesz jej scenariusza - po prostu jedziesz - mówi Damięcki.

Reklama

- Nie masz wyjścia, musisz improwizować, podejmować decyzje tu i teraz. Poza tym podróżowanie to poznawanie innych kultur, ludzi. Czerpię z ich autentyczności. Tam nikt nie gra, nikt niczego nie udaje. To są po prostu poznane po drodze przypadkowe osoby, dzięki którym wzbogacasz samego siebie.

- Jakkolwiek pompatycznie by to nie brzmiało, jest bardzo prawdziwe. To jest ta autentyczność, której, na co dzień nie ma zbyt wiele w pracy zawodowej aktora, przed kamerą lub w teatrze - podsumował Damięcki.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Na krawędzi | seriale | Mateusz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy