Reklama

Na krawędzi

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 344
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kto zmienił jej dziewczęce marzenia?

Urszula Grabowska, czyli Marta z nowego serialu "Na krawędzi", wyznała niedawno, że jej przygoda z aktorstwem zaczęła się od spotkania ze znanym satyrykiem, Marcinem Dańcem. Gdyby przed laty go nie poznała, zostałaby... projektantką mody!

- W moich pierwszych nieśmiałych marzeniach o tym, co chciałabym robić w życiu, stawiałam na projektowanie ubrań. Zaczęło się od zabawy lalkami - przebieranie, przymierzanie... Później przeżyłam fascynację pokazami Pret-a-Porter i Houte Cuture i bardzo poważnie zastanawiałam się nad zostaniem projektantką - mówi Urszula Grabowska.

Reklama

Tuż przed decyzją o wyborze zawodu Ula poznała Marcina Dańca, który całkowicie zmienił jej... marzenia. Dziś aktorka mówi, że Daniec miał ogromny wpływ na jej życie, bo podglądając go podczas realizacji programów, które przygotowywał dla telewizji, zaraziła się jego pasją.

- Moje kontakty z nim nie były częste. Nasza współpraca ograniczała się do spotkań w Telewizji Kraków na nagraniach programu "Marzenia Marcina Dańca". To było raz, dwa razy do roku, ale to wystarczyło, żebym połknęła bakcyla... - wspomina.

W studiu telewizyjnym Urszula poznała wielu wybitnych aktorów, a obcowanie z nimi i ze sceną sprawiło, że zaczęła się zastanawiać nad aktorstwem jako swoim przyszłym zawodem. Jej pierwsza próba dostania się do szkoły teatralnej zakończyła się jednak porażką.

- Ta porażka mnie wzmocniła i - paradoksalnie - utwierdziła w przekonaniu, że wybrałam dobry cel! Uświadomiłam sobie już na samym starcie, że bycie aktorem wcale nie jest lekkie. Dowiedziałam się, że w szkole teatralnej najważniejsza jest praca. W końcu się do niej dostałam i to był mój pierwszy duży sukces - mówi.

Ula żartuje, że Marcin Daniec jest ojcem chrzestnym jej spełnionych marzeń. Gdyby kiedyś go nie spotkała, nie zagrałaby ani w "Magdzie M.", ani w "Na dobre i na złe", ani w "Chichocie losu", nie dostałaby Orła za rolę w filmie "Joanna" i nominacji do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.


Dowiedz się więcej na temat: Na krawędzi | Urszula Grabowska | Marcin Daniec | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje