Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81562
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Została dawcą szpiku kostnego!

Z kilkudniową wizytą przyjechała do Krakowa Alicja Bachleda-Curuś, którą z pewnością wszyscy pamiętają jako Anię Bochenek z "Na dobre i na złe". Alicja jest Ambasadorem Miasta i inicjatorką akcji "Kraków - Miasto z sercem".


Reklama

Już w najbliższą niedzielę na krakowskim Rynku Głównym przeprowadzona zostanie całodzienna akcja pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i Fundacji DKMS. Alicja Bachleda-Curuś namawiać będzie spacerujących po Rynku mieszkańców i turystów, by rejestrowali się w bazie dawców szpiku kostnego. Podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej gwiazda zaświeciła... przykładem - została dawcą szpiku!

- Skłoniła mnie do tego tragedia, jaka wydarzyła się w mojej rodzinie. Mój tata niedawno dowiedział się, że jest chory na białaczkę i musi poddać się przeszczepowi szpiku. Wiem, że nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego dawcę! Wiem jednak, że im więcej osób zarejestruje się w bazie dawców, szanse mojego taty i wszystkich innych chorych oczekujących na przeszczep, zwiększą się - powiedziała Alicja Bachleda-Curuś podczas konferencji.

W najbliższą niedzielę - 25 marca - w godzinach od 11.00 do 19.00 Alicję spotkać będzie można na Rynku Głównym. Aktorka, która bardzo rzadko gości w Polsce, osobiście zachęcać będzie ludzi do przeprowadzania badań i rejestracji w bazie dawców szpiku.

- Jeśli dzięki temu uda nam się uratować choć jedno życie, uznamy, że nasza akcja odniosła sukces - mówiła Alicję w Urzędzie Miasta Krakowa w czasie spotkania z dziennikarzami.

 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje