Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81512
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Paulina Chruściel: Umarła, zmartwychwstała i... zniknęła!

34 lata, 169 cm wzrostu, 14 seriali i 1 film w dorobku, 1 mąż, 1 dziecko i 1 medialna burza na koncie! Tak pokrótce można podsumować Paulinę Chruściel. Chcecie wiedzieć o niej więcej?


Reklama

Agencja reprezentująca aktorkę tak oto reklamuję ja na swoich stronach: "Role dobiera nieprzypadkowo i świadomie, by zaprezentować swoje możliwości. Na jej emploi składają się postacie wielowymiarowe, z wyraźnie zarysowanym konfliktem wewnętrznym takie jak: niedoszła panna młoda na wózku inwalidzkim, rodząca na Pawiaku, nieuleczalnie chora prostytutka...".

Paulina Chruściel ostatnio na urlopie macierzyńskim odpoczywa od małego ekranu. Jedno jest pewne - kiedy wróci, to w wielkim stylu!

Droga na szczyt

Pochodzi z podwarszawskiego Wołomina. Jej kariera rozwijała się wzorcowo: po ukończeniu warszawskiej akademii teatralnej, rozpoczęła pracę w stołecznym Teatrze Współczesnym. Następnie została zauważona przez producentów seriali i zaczęła swoją wielką telewizyjną przygodę.

Na deskach teatralnych debiutowała równe 15 lat temu w roli Izy w "Iwonie, księżniczce Burgunda" Witolda Gombrowicza w reżyserii Sylwestra Biragi na scenie Teatru 2. Strefa w Warszawie.

W latach 2004-2007 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Występowała także gościnnie w Teatrze Nowym w Poznaniu, gdzie zagrała Julię w "Romeo i Julii" Szekspira w reżyserii Janusza Wiśniewskiego oraz Sonię w "Wujaszku Wani" i Hamleta w przedstawieniach Waldemara Śmigasiewicza. Za tę ostatnią rolę została nagrodzona na XI Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim. 

W telewizyjnych produkcjach zaczynała od epizodów - w "Na Wspólnej" była klientką pubu Gabrieli, w "Klinice samotnych serc" - pracownicą antykwariatu, a w "Ale się kręci" wcieliła się w aktorkę, Magdę Szewczyk.

Później przyszedł czas na większe role - "Złotopolscy" (jako Berta Stockman), "Apetyt na miłość" (Irmina) i w końcu "Linia życia". W ostatnim serialu wcieliła się w Klarę Kessler, kochliwą lekarkę, która miała słabość do dużo starszych mężczyzn.

Ostatnio mogliśmy oglądać ją w epizodycznej roli w "Prawie Agaty". Wciąż występuje też na scenie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie (od 2008). 

Pierwsze zmartwychwstanie w historii polskich seriali?Jedną z jej najważniejszych serialowych ról jest Ludmiła Papierniak z "Na dobre i na złe" - piękna, ale samotna dziewczyna. Ludmiła lubi się bawić i wdawać w przelotne romanse ze swoimi klientami. Mimo że jest śmiertelnie chora (nieoperowany rak na kręgosłupie) nadal cieszy się życiem i szuka tego jedynego. Jest przyzwyczajona do luksusów i wybiera takich mężczyzn, którzy mogą jej to zapewnić... To zmienia się, kiedy poznaje Przemka (Marcin Rogacewicz), w którym zakochuje się do szaleństwa.

Jak to w życiu (i serialach) bywa, szczęście zakochanych nie trwa wiecznie. Ludmiła przegrywa walkę z chorobą, a Przemek zostaje sam ze złamanym sercem.

Jednak później na oficjalnym profilu "Na dobre i na złe" na Facebooku pojawił się wpis, z którego jasno wynikało, że Paulina Chruściel powraca na plan serialu! W internecie zawrzało! Czyżby Ludmiła Papierniak wcale nie umarła?! "Jesteście ciekawi tego, kto jest dzisiaj na planie NDINZ? W tajemnicy i tylko dla Was rzuciliśmy okiem na dzisiejszy skład: Radek Krzyżowski, Agnieszka Judycka, Jakub Kłys, Anna Karczmarczyk, Paulina Chruściel, Marcin Rogacewicz" - głosił post.

Dziś wiemy, że Ludmiła powróciła, ale tylko jako wyobrażenie Przemka, który jej twarz zobaczył w swojej nowej dziewczynie - Oli (Anna Karczmarczyk).

Oprócz graniaPoza aktorstwem Paulina Chruściel skończyła podyplomowo marketing kultury na Uniwersytecie Warszawskimi. Jest też poliglotką, zna dobrze angielski, francuski i czeski. Marzy też, by nauczyć się języka japońskiego.

Prywatnie aktorka jest żoną reżysera Łukasza Wiśniewskiego. Ciekawostką jest to, że para ślub wzięła w Tanzanii. W zeszłym roku zostali rodzicami.


Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe | Paulina Chruściel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje