Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 83244
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe“: Zamieni życie pielęgniarzy w piekło!

Doktor Beger (Tomasz Ciachorowski), który wystartuje w konkursie o fotel ordynatora kardiologii w Leśnej Górze, za punkt honoru obierze pozbycie się ze swego otoczenia Dagmary (Maryla Morydz) oraz Szczepana (Kamil Kula). Z jakim skutkiem?

Najpierw Maks weźmie na swój celownik pielęgniarkę Dagmarę, która - przypomnijmy - za namową Lipskiego odważyła się oskarżyć lekarza o molestowanie seksualne. Zdradzamy, że w 786. odcinku "Na dobre i na złe“ (emisja w środę 28 października o godz. 20. 50 w TVP2) chamskim tonem nakaże jej, by skupiła się wyłącznie na pracy.

Reklama

- I przestanie pani wysuwać te bzdurne oskarżenia... - doda Beger.

- Niech mnie pan nie straszy - usłyszy w odpowiedzi. - Nie boję się.

- Wykorzystam każde pani potknięcie zawodowe, nawet to najmniejsze - zagrozi Maks. - Niech się pani pilnuje.

Strategia Begera okaże się skuteczna, bo ciężko wystraszona pielęgniarka zwierzy się Szczepanowi, że nie wyklucza rezygnacji z pracy.

- Dłużej nie dam rady - wyzna. - Ja już tak nie chcę. Nie wytrzymuję! Nie i już.

- Jak mogę pomóc? - zapyta Lipski.

- Powinieneś ostrzec doktor Woźnicką (Emilia Komarnicka-Klynstra).

- Trudno się teraz przebić do Agaty. Ale ja pytam o ciebie...

- Ja już na nic nie liczę - stwierdzi zrezygnowana Daga. - Próbował twój przyjaciel, doktor Paweł (Marcin Sianko), i co? Ty też z nim rozmawiałeś. Po prostu się zwolnię! Nie widzę innego wyjścia.

Pod wpływem Dagmary Szczepan podejmie kolejną próbę ostrzeżenia Agaty, by trzymała się jak najdalej od Maksymiliana. Ona jednak uzna, że przez byłego partnera przemawia zwykła zazdrość.

- Czy ty słyszysz, co do mnie mówisz? Czy ty jesteś jakiś jasnowidz? Wróż Szczepan? - zapyta sarkazmem w głosie Woźnicka. 

- Co to w ogóle za teksty: "z nim Ci się nie uda?, "będziesz rozczarowana“... Prosiłam cię o przepowiednie? A może jesteś moją najlepszą przyjaciółką? Ułożyłeś sobie życie? To dlaczego ja nie mogę próbować?! Dlaczego mnie chcesz tego zabronić? To, co robisz, jest obrzydliwe!

- Boję się o ciebie... - wycedzi przez zęby Szczepan, ale nie zdobędzie się na to, by powiedzieć przyjaciółce o molestowaniu i nękaniu pielęgniarek przez Begera.

By zatrzymać Dagmarę w Leśnej Górze, Lipski zaproponuje, że zamieni się z nią na miejsca pracy. Ona przejdzie na internę do Agaty, a on przeniesie się na kardiologię. Nie przewidzi, że Maks szybko wykorzysta to przeciwko niemu. Dosłownie kilka godzin później oskarży go o błąd w pracy i spróbuje zwolnić!

Komu uwierzy dyrektor Konica (Robert Koszucki), gdy będzie miał słowo pielęgniarza przeciwko słowu lekarza?


Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje