Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 23344
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Tajemnica z przeszłości

Zapraszamy na 707. odcinek „Na dobre i na złe”, w którym w serialu pojawi się nowa bohaterka...

Weronika (w tej roli Magdalena Celmer) - była ukochana doktora Molendy! Jakie tajemnice skrywa przeszłość anestezjologa?

Reklama

W kolejną środę Weronika odwiedzi klinikę dla bezdomnych... i spróbuje wyłudzić od doktor Burskiej narkotyki.

- Mam kolkę nerkową...

- Zbadam panią i spróbujemy...

- Nie chcę badania! Przecież mówię, co mi jest! Potrzebuję tramadolu albo morfiny! Lekarka szybko się zorientuje, że "chora" udaje. A wtedy Wera stanie się agresywna...

- Kilka proszków, dla ciebie to nic, prawda? Skrobniesz coś na recepcie i tyle!

- W przychodni jest psycholog od uzależnień... Zapiszę panią na wizytę...

- Mam w dupie psychologa! Chcę morfinę!!! Chwilę później - słysząc podniesione głosy - do gabinetu zajrzy za to doktor Molenda... I na widok "pacjentki" od razu zblednie.

- Pani pójdzie ze mną!

Zdenerwowany, lekarz wyprowadzi dziewczynę przed klinikę... A Wera, szczęśliwa, od razu rzuci mu się na szyję.

- Wróciłeś do Warszawy?! Nie wiedziałam... Tak się cieszę! Marcin szybko jednak się od "przyjaciółki" odsunie... I po chwili wyjmie z portfela 100 złotych.

- Weź to i już nigdy się tu nie pokazuj! - Nie chcę twojej kasy... Weronika, pełna żalu, spojrzy na byłego partnera...

Sekundę później nagle upadnie na ziemię i dostanie drgawek! I tym razem nie będzie symulować... Dziewczyna trafi w końcu do Leśnej Góry, pod opiekę Barta. Profesor od razu zauważy, że chora ma problemy ze wzrokiem.

- Niedowidzenie połowicze dwuskroniowe, które u ciebie podejrzewam, w połączeniu z drgawkami, to nic dobrego...

Kolejne badania wykażą, że w mózgu Wery rośnie guz.

- Nie wiem, co to jest... Ale wiem, że musimy się tego pozbyć. Ten guz może odpowiadać za twoje niedowidzenie. Możesz stracić wzrok.

- Mogę umrzeć?

- Możesz umrzeć, ale zrobię wszystko, żeby tak się nie stało... Marcin w końcu uświadomi sobie, jak wiele przyjaciółka nadal dla niego znaczy...

I kolejne godziny spędzi czuwając przy dziewczynie po operacji.

- Przepraszam. Spieprzyłem tak dużo rzeczy, że... wstydziłem się. Dlatego nie byłem w stanie spojrzeć ci w oczy... Od dzisiaj wszystko będzie inaczej. Odwyk, terapia, abstynencja - pomogę ci odzyskać życie. Jeszcze nie jest za późno.

- Nie chcę twojego współczucia...

- Nie oferuję ci współczucia. Proszę o szansę. Pozwól mi wszystko naprawić...

Tymczasem po zabiegu Weronika, uzależniona od narkotyków, wpadnie nagle w szał... Chora chwyci nożyczki - gotowa zaatakować każdego, kto stanie na jej drodze.

- Ma ostry epizod psychotyczny...

- Chcę tylko coś na ten ból w głowie, nie mogę go znieść!(...) Działka morfiny i wszystko przejdzie! Ostatnia, naprawdę!

Marcin od razu rzuci się, by dziewczynę powstrzymać.

- Puść mnie! To wszystko twoja wina! Jesteś zerem! Słyszysz?! To wszystko twoja wina!

- Przepraszam... Przepraszam...

- Obiecałeś, że mnie nie zostawisz! - Przepraszam... W finale lekarz zwierzy się za to Julce... I w końcu szczerze opowie o błędach, które popełnił w przeszłości.

- Wiesz, że wywalili mnie z medycyny? Na pierwszych zajęciach w prosektorium zrzygałem się do preparatu. Nie byłem wrażliwy, tylko pijany. Tak jak na każdych zajęciach, na które udało mi się dotrzeć. Zanim mnie wypieprzyli, poznałem Werę. Prymuska. Potrafiła wymienić kości dłoni w kolejności alfabetycznej... w obie strony. Nie wiem, co jej się we mnie podobało. Chyba myślała, że mnie uratuje...

- Wciągnąłem ją w wódę. Zawsze była obok, a ja nie lubiłem pić sam. Popłynęliśmy razem. W pewnym momencie zaszła w ciążę. Postanowiliśmy, że zaczniemy się leczyć. Szło nam naprawdę bardzo dobrze... ale Wera poroniła. Zaczęła znowu pić, a ja... Była dla mnie obciążeniem, rozumiesz?

- Pewnego dnia, kiedy znowu zasnęła pijana, spakowałem się i zniknąłem. Nie widziałem jej od tamtej pory, ale myślałem o niej codziennie. Wyobrażałem sobie, że ma piękne życie...

Co wydarzy się dalej? Czy po wyjściu ze szpitala Wera zacznie się w końcu leczyć - i wygra z nałogiem? I czy Molenda naprawdę będzie gotów jej pomóc? Odpowiedź wkrótce... tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje