Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 83115
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Święta muszą być tradycyjne!

Katarzyna Dąbrowska, czyli Wiktoria Manuela Consalida z "Na dobre i na złe", na Boże Narodzenie wybiera się - jak co roku - do Nidzicy, skąd pochodzi. Tam, w gronie najbliższych, zasiądzie do wigilijnego stołu, na którym z jej inicjatywy od kilku lat pojawia się 12 potraw.


Reklama

- Kiedyś nie zwracaliśmy uwagi na to, ile potraw znajdzie się na naszym stole podczas wigilii. To ja przed laty uparłam się, że musi ich być dwanaście! I od tamtej pory przestrzegamy tej tradycji - mówi Katarzyna Dąbrowska.

Aktorka wierzy, że dwanaście potraw na wigilijnym stole zwiastuje pomyślność i szczęście w nadchodzącym roku.

- Barszcz z uszkami, krokiety i pierogi z kapustą, ryby, które wszyscy uwielbiamy - wylicza Kasia, dodając, że część dań robi jej mama, ale większość cała rodzina przygotowuje wspólnie.

- Rok temu po raz pierwszy upiekłam makowiec! - mówi serialowa Wiki z "Na dobre i na złe", przyznając jednak, że musi się jeszcze dużo nauczyć, by dorównać mamie, która w kuchni jest po prostu mistrzynią.

- Można znać przepisy, ale tylko doświadczona pani zna wszystkie kulinarne tajemnice - żartuje.

Zanim Katarzyna Dąbrowska wyjedzie na święta do Nidzicy, czeka ją jeszcze wigilijne spotkanie z udziałem wszystkich członków ekipy "Na dobre i na złe", które odbywa się na planie serialu co roku.

- Zawsze jest miło i serdecznie, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia. Każdy dostaje symboliczny upominek od producentów, co uważam za bardzo sympatyczny gest - opowiada Kasia.

Jednak prawdziwe święta kojarzą się aktorce przede wszystkim z rodzinnym domem. Ubieranie choinki i gotowanie - oto, czemu Kasia najchętniej poświęca się tuż przed tym, jak na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka.

- Dbamy, by nasze święta były bardzo tradycyjne. Jest sianko pod obrusem, dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa, wspólna wyprawa na pasterkę - mówi.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Dąbrowska | Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje