Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81906
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Stracą dziecko?

Przed Olą i Przemkiem dramatyczne chwile. Zaginie ich córeczka pozostawiona pod opieką nieodpowiedzialnego dziadka. To nie koniec, doktor Pietrzak czekają także poważne kłopoty w pracy.


Reklama


Ola (Anna Karczmarczyk) powierzyła małą Franię opiece dziadka (Olgierd Łukaszewicz). Niestety, zostawiając z nim dziecko, nie była świadoma, że jej ojciec znowu zaczął pić.

Gdzie jest Frania?

Kiedy Przemek (Marcin Rogacewicz) odwiedzi Andrzeja Pietrzaka, by odebrać dziecko po szpitalnym dyżurze, znajdzie seniora smacznie śpiącego na podłodze.

- Człowieku, jesteś kompletnie pijany. Gdzie jest Frania? Gdzie jest moja córka? - wykrzyknie oburzony, odkrywając, że w domu nie ma Frani.

Niestety, zamroczony alkoholem dziadek nie będzie w stanie przypomnieć sobie, gdzie zostawił wnuczkę.

Śmiertelnie przestraszony Zapała zawiadomi o wszystkim Olę. Razem pojadą na komisariat, by zgłosić policji zaginięcie dziecka.

Kontrola z opieki

Na szczęście jeszcze tego samego dnia uda się odnaleźć Franię całą i zdrową. Jednak po tym wydarzeniu rodzicami dziewczynki zainteresuje się opieka społeczna. Urzędnicy postanowią sprawdzić, czy młodzi lekarze nadają się do sprawowania opieki nad córką, skoro zostawili ją u dziadka alkoholika.

Przydzielona do tej sprawy urzędniczka odwiedzi hotel rezydentów, w którym Ola i Przemek mieszkają razem z Franią. Kontrola nie wypadnie pomyślnie - w kuchni i w innych pomieszczeniach panować będzie bałagan, co pracownica opieki uzna za dowód, że lekarze nie radzą sobie z wypełnianiem obowiązków rodzicielskich.

Rodzice Frani jeszcze bardziej się pogrążą, kiedy urzędniczka odwiedzi żłobek, do którego chodzi ich córka. Przemek z Olą spóźnią się po odbiór Frani, ponieważ w drodze do placówki pomogą nieprzytomnemu mężczyźnie. Gdy rodzice nie zjawią się w żłobku na czas, urzędniczka będzie chciała umieścić małą Franię w Izbie Dziecka.

Czy lekarze rzeczywiście stracą córkę?

Kłopoty w pracy

Na domiar złego do kłopotów prywatnych dojdą także problemy w szpitalu, gdzie Ola wspólnie z Przemkiem będzie zajmować się ciężarną, chorującą na nerki. Kobieta wymagać będzie dializ. Pacjentka zwierzy się nawet doktor Pietrzak, że rozważała usunięcie ciąży, bo nie radzi sobie z wychowaniem starszej córki i z postępującą chorobą.

Mimo wdrożonego leczenia jej stan gwałtownie się pogorszy - dojdzie do zatrucia ciążowego. Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki), by ratować zagrożone życie chorej, zdecyduje się na usunięcie ciąży. Jednak Ola kategorycznie odmówi wykonania zabiegu aborcji. Doktor Radwan zwolni ją za to z pracy.

JBJ

Dowiedz się więcej na temat: “Na dobre i na złe”

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje