Na dobre i na złe

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 12613
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Ślub, dramat i oszustwo!

Zapraszamy na 598. odcinek "Na dobre i na złe" - i ślub Zuzy oraz Mamutu! Czy doktor Krakowiak złoży małżeńską przysięgę… i będzie w końcu szczęśliwa?


Reklama

Kilka godzin przed ceremonią narzeczony odwiedzi lekarkę w szpitalu - i oboje ustalą ostatnie szczegóły. 

- Ważne, żeby cała uroczystość wyglądała tak, jakbyśmy naprawdę byli w sobie zakochani. Goście, kwiaty, przyjęcie... Spokojnie, nie sądzę, żeby robili nam problemy - Zuza spojrzy z troską na Mamutu...

A chłopak pokręci tylko głową: - Przepraszam. Ja też nie chciałem być dla ciebie... problemem.

- Nie jesteś. Potrzebujesz pomocy. Każdy czasem jej potrzebuje.

- Jeśli chcesz się wycofać... zrozumiem.

- Widzimy się wieczorem. To już postanowione! 

W ciągu dnia Przemek spróbuje przekonać dziewczynę, by ślub jednak odwołała. I spisze długą listę argumentów - pod znaczącym tytułem: "DLACZEGO ZUZA NIE POWINNA WYCHODZIĆ ZA MĄŻ". - Do cholery, Zuza! Jesteś lekarzem, a nie jakimś Międzynarodowym Ruchem Czerwonego Krzyża!

- Teraz myślisz, że to zwyczajna ceremonia. Że urzędnik powie coś bez znaczenia, a ty później łatwo się z tego wyplączesz. Ale to nieprawda. Jedyne, co czujesz do tego mężczyzny, to współczucie... A powinnaś miłość. 

Jednak wieczorem doktor Krakowiak nadal będzie zdecydowana na ślub. Świadkowie - Agata oraz Szczepan - pomogą jej zorganizować imprezę pod gwiazdami... I sami też ulegną romantycznej atmosferze.

- Mogę prosić do tańca?

- Teraz? Tutaj? Za chwilę zaczną się schodzić goście...

- Niech patrzą i mi zazdroszczą!


A po chwili na miejsce dotrą w końcu narzeczeni...

- Uwierzą nam? - Dlaczego mają nie uwierzyć? - Zuza pośle Mamutu ciepły uśmiech.

- Dla nich będziemy dwójką zakochanych w sobie ludzi... Za jakiś czas weźmiemy szybki i cichy rozwód... Powiemy, że różnice kulturowe między nami były nie do pogodzenia. Chodźmy, zanim przyjdzie reszta!

Niestety, wśród zaproszonych gości będzie także Latoszek... Witek na ślubie zjawi się kompletnie pijany - i sprawi, że panna młoda o mało się nie załamie.

- Przepraszam, ale na trzeźwo nie dałbym rady. (...) Co się z nami porobiło... Pojechaliśmy pomagać, a trafiliśmy do samego piekła. Niby jesteśmy cali, ale pokawałkowani w środku.

- Proszę cię, przestań... Długo pracowałam na to, żeby zapomnieć!

- Wychodzisz za jednego z nich!

- Mamutu nie jest jednym z nich! Nie jest taki jak oni!

- Każdego dnia będziesz patrzeć na niego i wszystko będzie wracać... Od nowa i od nowa...

- Nie! Przestań! Nie rób tego! Nie mieszaj mi w głowie! - w oczach lekarki pojawią się w końcu łzy... Ale choć kolega przypomni jej o dramacie, który przeżyła w Afryce, doktor Krakowiak ze ślubu nie zrezygnuje.

I po chwili urzędnik podyktuje młodej parze słowa przysięgi... - Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński... Jaki będzie finał? Czy Zuza w ostatniej chwili odzyska rozsądek... i do ślubu jednak nie dojdzie? I jaka przyszłość czeka Mamutu? Odpowiedź tylko na antenie TVP2 - już 6 maja!

Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje