Na dobre i na złe
Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 86151
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Odcinek 920. Wszystkie chwyty dozwolone? Niesłychane, co zrobi

W 920. odcinku "Na dobre i na złe" (emisja w środę 8 maja o godz. 20.55 w TVP2) Iga (Anna Szymańczyk) złoży oficjalną skargę na nieuczciwą doktor Murawską (Agnieszka Mrozowska), która jej zdaniem popełniła błąd w sztuce lekarskiej, czym doprowadziła do śmierci 18-letniej Ani Wójcik (Maria Bujnowska). Lekarka wszystkiemu zaprzeczy i oskarży Kaczorowską o osobistą vendettę na środowisku medyków za to, że spędziła dwa lata za kratkami.

Przypomnijmy, że dr Murawska z prywatnej kliniki MedMex, z którą powiązany jest także prof. Adam Markiewicz (Marcin Troński), przez cztery lata leczyła Anię Wójcik na nieistniejącą przewlekłą boreliozę, przepisując jej tony antybiotyków i suplementów. W efekcie tego nastolatka, która w rzeczywistości cierpiała na chorobę autoimmunologiczną, zmarła.

"Na dobre i na złe": Odcinek 920. Konfrontacja Kaczorowskiej i Murawskiej

Iga dojdzie do wniosku, że nie może zostawić tej sprawy bez jej dogłębnego wyjaśnienia, dlatego złoży oficjalną skargę do wojewódzkiego konsultanta ds. chorób zakaźnych (Rafał Gerlach).

- Doktor Kaczorowska złożyła doniesienie o naruszenie przez panią zasad etyki lekarskiej, leczenie niezgodne z aktualnym stanem wiedzy lekarskiej, co przyczyniło się do pogorszenia stanu zdrowia pacjentki i w konsekwencji - śmierci - zacznie posiedzenie konsultant wojewódzki.

Reklama

- Próbowałam wytłumaczyć pani doktor, że się myli, ale była w takich emocjach po śmierci swojej pacjentki, że chyba mnie nie słyszała - spróbuje odwrócić kota ogonem Murawska.

- Dlatego postanowiłem się tutaj spotkać z paniami i wyjaśnić wszystko, zanim pospieszymy się z wnioskami. Doktor Kaczorowska, czy pani nadal podtrzymuje te zarzuty? - zapyta konsultant.

- Oczywiście - odpowie Iga.

Konsultant i Murawska wymienią spojrzenia.

- Doktor Murawska przez 4 lata leczyła pacjentkę na przewlekłą boreliozę - współczesna medycyna nie zna takiej choroby. Leczyła przy pomocy rozległej antybiotykoterapii - zrelacjonuje Kaczorowska.

"Na dobre i na złe": Odcinek 920. Murawska pójdzie w zaparte

- Ależ to nieprawda! Przepisywałam Ani antybiotyki przez parę tygodni. Przecież to można sprawdzić! - zaprzeczy Murawska.

- Jej rodzice twierdzą, że wydawała im pani leki na miejscu, w gabinecie oraz przekazywała im często recepty podpisane przez innych lekarzy - stwierdzi Iga.

- Jeśli kupowali leki na czarnym rynku, a teraz szukają kozła ofiarnego. Ludzie często nie radzą sobie z żałobą - dalej będzie szła w zaparte Murawska.

- Dlaczego mieliby podawać jej antybiotyki na własną rękę? - zainteresuje się Kaczorowska.

- Nie mam pojęcia. Ludzie robią rożne dziwne rzeczy. Miałam pacjentkę, która piła własny mocz i nie byłam w stanie jej tego wyperswadować.

Doktor Murawska uśmiechnie się porozumiewawczo do konsultanta, sugerując, że ludzie to idioci. Konsultant pokiwa głową ze zrozumieniem.

- Skoro nie leczyła pani pacjentki na przewlekłą boreliozę, to na co? - nie odpuści Iga.

Murawska na chwilę straci rezon. Zaskoczona nie będzie wiedziała, co powiedzieć.

"Na dobre i na złe": Odcinek 920. Murawska zarzuci Idze osobistą vendettę?

- Chodzili do pani regularnie, raz w miesiącu, czasem częściej. Od paru lat. To akurat można sprawdzić. Jaki był powód tych wizyt? - zapyta Kaczorowska.

- Ania... nie była zdrowa. Próbowałam im pomóc.

- Jak? Jakie badania jej pani zleciła?

Murawska uśmiechnie się nerwowo.

- Przychodzili do mnie w ramach prywatnej praktyki. Nie mogłam naciągać ich na drogie procedury. To dopiero by mnie pani ciągała po sądach!

- Badania w kierunku chorób autoimmunologicznych są wykonywane w ramach NFZ. Zasugerowała im pani to?

- Niejednokrotnie - skłamie Murawska.

- Niczego takiego nie pamiętają.

- Chyba przedmiotem naszej rozmowy nie jest stan pamięci rodziców zmarłej pacjentki - wtrąci konsultant.

- Ale ilość recept na antybiotyki wystawionych przez prywatną klinikę, w której pracuje pani doktor, to chyba można sprawdzić? Ustalmy, czy to było 4 miesiące czy 4 lata? - rzeczowo zapyta Iga.

- Dziewczyna zmarła na powikłania po zapaleniu płuc, w połączeniu z poważną chorobą autoimmunologiczną - zirytuje się konsultant.

- Pani doktor chyba chce tutaj przeprowadzić jakąś osobistą vendettę. Odgrywa się na środowisku lekarskim za to, co ją spotkało - Murawska zastosuje cios poniżej pasa, przypominając, że Kaczorowska spędziła dwa lata za kratkami.

Igę aż zatka z oburzenia.

- Na razie dziękuję paniom - zakończy spotkanie konsultant.

Iga wstanie tak gwałtownie, że aż przewróci krzesło. Po wyjściu ze spotkania zobaczy, jak Murawska przyjacielsko żegna się z konsultantem przed budynkiem urzędu. Będą sprawiali wrażenie zaprzyjaźnionych.

Czy w tych okolicznościach Kaczorowska odpuści sobie dalszą walkę o prawdę, czy pójdzie na wojnę z Murawską?

"Na dobre i na złe": Odcinek 920. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Zdradzamy, że 920. odcinek  "Na dobre i na złe" zostanie wyemitowany w środę 8 maja o godz. 20.55 w TVP2. 

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy