Na dobre i na złe
Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 86030
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Odcinek 918. Jej życie jest zagrożone. Ona tego tak nie zostawi

W 918. odcinku "Na dobre i na złe" (emisja 17 kwietnia o godz. 20.55 w TVP2) do leśnogórskiej kliniki pod opiekę Igi (Anna Szymańczyk) w ciężkim stanie trafi Ania Wójcik (Maria Bujnowska), która wcześniej była leczona prywatnie na przewlekłą boreliozę. Kaczorowska wypowie wojnę nieuczciwej lekarce - Halinie Murawskiej (Agnieszka Mrozowska), która okaże się dobrą znajomą... Markiewicza (Marcin Troński).

Skrajnie wychudzona Ania zostanie wprowadzona w śpiączkę i z powodu zniszczonych płuc będzie oddychać przez respirator. Jej rodzice, Iwona (Aleksandra Ciejek) i Radek (Jacek Pluta), ujawnią, że cztery lata wcześniej miała niejednoznaczne objawy i o zmiennym nasileniu - bóle mięśni, kości, stan podgorączkowy, zmęczenie, katar, zapalenie zatok, brak apetytu. Zrobiono testy m. in. w kierunku boreliozy, które wyszły pozytywnie. Podano antybiotyk, czyli zastosowano standardowe w takich wypadkach leczenie. 

Gdy objawy nie ustąpiły, ojciec Ani rozpoczął poszukiwanie pomocy na własną rękę. Trafił na lekarzy propagujących leczenie przewlekłej boreliozy. Zlekceważył informacje, że większość środowiska medycznego kategorycznie odrzuca istnienie takiej jednostki chorobowej. 

Reklama

"Na dobre i na złe": Odcinek 918. Szokująca terapia

Iga odkryje, że dr Halina Murawska z kliniki MedMex przepisywała nastolatce silne antybiotyki, doprowadzając ją na skraj śmierci.

- Leczą ją od czterech lat na boreliozę... Bierze cztery różne antybiotyki dziennie, straszne ilości suplementów, ziół, nie da się sprawdzić, co tam jest w składzie... - zszokowana Kaczorowska zrelacjonuje Julce (Aleksandra Hamkało) i Michałowi (Mateusz Janicki).

Oni również podzielą wątpliwości Igi, która zadzwoni do kliniki, gdzie leczono Anię. Zostawi na siebie namiar i poprosi Murawską o kontakt. Lekarka nie oddzwoni. Tymczasem stan nastolatki dramatycznie się pogorszy. Wilczewski potwierdzi diagnozę Kaczorowskiej - to choroba autoimmunologiczna, a konkretnie ziarniniak Wegenera, ale niewłaściwe leczenie doprowadziło pacjentkę do stanu kompletnego wycieńczenia. 

"Na dobre i na złe": Odcinek 918. Iga kontra nieuczciwa lekarka

Kaczorowska uda się do doktor Murawskiej z żądaniem wyjaśnień:

- Dlaczego nie skierowała jej pani na żadne badania? Dlaczego przepisywała jej pani od lat antybiotyki, skoro stan Ani się pogarszał?!

- Nie będę odpowiadać na te pytania - stwierdzi Murawska.

- Będzie pani musiała, bo ja tego tak nie zostawię! - zakomunikuje jej Kaczorowska.

- Proszę stąd wyjść albo zadzwonię po policję! - zagrozi Murawska. 

Kłótni lekarek przysłuchiwać się będzie Markiewicz, ale Iga go nie dostrzeże...

Jaki finał będzie miała ta historia?

"Na dobre i na złe": Odcinek 918. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Zdradzamy, że 918. odcinek  "Na dobre i na złe" zostanie wyemitowany w środę 17 kwietnia o godz. 20.55 w TVP2. 

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy