Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81505
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Bartosz Opania był szefem tajnej organizacji paramilitarnej!

Bartosz Opania, czyli doktor Witek Latoszek z "Na dobre i na złe", wpadł jako 12-letni chłopak na pomysł, by najechać na Krym i porwać kilku ważnych radzieckich dygnitarzy. Aby tego dokonać, założył... tajną organizację paramilitarną!


Reklama


- Jej celem było szkolenie komandosów do akcji "Krym" - żartował w wywiadzie, dodając już poważnie:

- Jako dzieciak nie godziłem się z wszechobecną dominacją Związku Radzieckiego nad Polską i wymyśliłem sobie, że gdybym z dziarską drużyną paru kumpli najechał Kreml, to może zmieniłbym jakoś sytuację geopolityczną.

Do swej organizacji udało się wtedy Bartoszowi zwerbować kilku kolegów. Mieli nawet mundury i wierzyli, że wcześniej czy później na naszych ziemiach pojawią się Amerykanie, a wtedy przyłączą się do nich i - jak mówi - razem rozwalą system od środka.

- Próbowaliśmy też skonstruować samolot w piwnicy kolegi. Zorganizowaliśmy silnik od trabanta i całkiem przyzwoite śmigło. Na tym się, niestety, skończyło - opowiada serialowy doktor Latoszek z "Na dobre i na złe".

Tajna grupa Bartosza rozpadła się, gdy jej członkowie skończyli szkołę podstawową i każdy z nich poszedł w swoją stronę. Aktor nigdy jednak nie przestał być wielkim patriotą...

- Od kiedy pamiętam, było dla mnie oczywiste, że porządny facet jest patriotą - mówi.

Bartosz Opania z wielkim sentymentem wraca myślami do lat, gdy był dzieckiem i marzył o wyswobodzeniu Polski spod wpływu ZSRR oraz o wyprawie... na biegun północny i do Afryki. Samolot, który budował razem z kolegami, miał - po nalocie na Związek Radziecki - służyć mu właśnie do odbywania dalekich podróży.

- Wiązaliśmy z tym naszym wehikułem nadzieje nie tylko militarne, ale i podróżnicze - wspomina i żartuje, że dał w młodości mocno popalić swoim rodzicom.

- Kiedy jednak dziś widzę, co potrafią robić nastolatki, moje wyczyny z tamtych lat wyglądają na niewinne igraszki - mówi.

 

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Opania | Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje