Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 82372
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Bart ma objawy odstawienia leków przeciwbólowych!

Bart (Piotr Głowacki) obieca Julce (Aleksandra Hamkało), że skończy z lekami przeciwbólowymi i zrobi wszystko, by wyrwać się ze szponów uzależnienia. Nie będzie jednak pewny, czy uda mu się dotrzymać słowa...

W 710. odcinku "Na dobre i na złe" (emisja w TVP2 w środę 5 września o godzinie 20.55) Bart zacznie odczuwać pierwsze oznaki odstawienia leków przeciwbólowych... Nawet pracująca z nim pielęgniarka zauważy, że jest niespokojny, poci się, ma przyśpieszony oddech.

Reklama

- Znowu pan nie mógł spać? Może trzeba się czymś... wspomóc? Wziąć coś na sen? - zapyta profesora.

Artur wpadnie w szał. Zarzuci pielęgniarce, że ktoś polecił jej, by... wodziła go na pokuszenie i w ten sposób dowiedziała się, że rzeczywiście rzucił leki, czy jednak nadal je przyjmuje!

- Kto pani to pytanie nadał? - krzyknie, ale po minie dziewczyny zorientuje się, że ta nie ma pojęcia, o co mu chodzi.

To, że Bart walczy z chęcią sięgnięcia po leki przeciwbólowe, zauważy też Falkowicz (Michał Żebrowski). Profesor poprosi Borysa (Marcin Zacharzewski), by obserwował Artura.

- Mam być niańką Barta? - oburzy się Jakubek.

- Chodzi tylko o czujność, życzliwość, troskę. Że gdyby pan zauważył, że Bart się jakoś słabo czuje... Nie mogę poprosić nikogo innego. To delikatna sprawa. Jest pan lekarzem! Niechże pan ma na niego oko - powtórzy swoją prośbę Andrzej.

Kilka godzin później Borys dostrzeże, że Artur ma płytki oddech, a na jego czole pojawiły się kropelki potu. Odruchowo złapie kolegę za przegub dłoni, by sprawdzić puls. Bart odskoczy jak oparzony.

- Co pan? - syknie.

- Ma pan przyśpieszone tętno - stwierdzi Jakubek.

Artur od razu domyśli się, że to Falkowicz nasłał na niego Borysa. Wprost zapyta chirurga, czy działa na polecenie Andrzeja.

- Poproszę o pojemnik na mocz. Załatwimy to raz na zawsze - zaproponuje, wiedząc, że tylko poddając się badaniom udowodni, że nie bierze już leków.

- Jeszcze tego samego dnia Artur wyzna Jakubkowi, że jego złe samopoczucie to skutek odstawienia analgetyków.

- Jestem uzależniony... Miałem kolkę, długo brałem leki przeciwbólowe. Zbyt długo. Mój organizm domaga się kolejnych dawek. Walczę z tym - powie.

Czy Borys pomoże Bartowi w walce z uzależnieniem? Czy skłóceni ze sobą lekarze wreszcie przestaną skakać sobie do oczu?

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje