Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 83200
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Agnieszka Pilaszewska zaszła w ciążę na pierwszej randce?

Agnieszka Pilaszewska, czyli Barbara Wilczewska z "Na dobre i na złe", już ponad ćwierć wieku idzie przez życie u boku scenarzysty i pisarza Macieja Maciejewskiego. Aktorka nie kryje, że kiedy go pierwszy raz spotkała, od razu pomyślała, iż chce mieć z nim dziecko. Wkrótce potem była w ciąży...


Agnieszka Pilaszewska miała niespełna 30 lat, kiedy napisała swój pierwszy scenariusz i pokazała go zaprzyjaźnionemu reżyserowi Filipowi Zyberowi z prośbą o szczerą recenzję.

Reklama

"Filip skierował mnie do Maciejewskiego" - wspomina odtwórczyni roli Aliny Krawczyk z niezapomnianych "Miodowych lat".

Był początek maja 1993 roku, kiedy umówiła się z cenionym już wtedy scenarzystą w jednej z knajpek na warszawskiej Starówce. Na spotkanie z nim przyjechała prosto z planu filmu "Pożegnanie z Marią", do którego scenariusz napisał... właśnie on.

Maciej Maciejewski - były dziennikarz wojenny na stałe wówczas mieszkający i pracujący w Łodzi - zawitał akurat do stolicy w sprawie swego nowego filmu. Zatrzymał się w hotelu, miał wolny wieczór... Kilka dni wcześniej Filip Zyber zadzwonił do niego z prośbą, aby porozmawiał z Agnieszką Pilaszewską o pisaniu scenariuszy, a on uznał, że miło będzie poznać osobiście kogoś, kogo do tej pory znał jedynie z ekranu.

***Zobacz także***

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje