Na dobre i na złe

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 12614
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": ​Adam może stracić pracę!

Nowy oddział - i nowy ordynator. W Leśnej Górze szykują się zmiany! A doktora Krajewskiego czekają kłopoty. Zapraszamy na 591. odcinek "Na dobre i na złe", a w nim...
Gdy Tretter zatrudnia profesora Zyberta, Adam jest zaskoczony. I od razu się buntuje. Nie wierzy, że "weteran" wciąż zna się na medycynie i że jest w stanie go czegoś nauczyć. Zdenerwowany, młody chirurg dzwoni w końcu do Falkowicza: 

- Nie, nie jestem rozżalony... Owszem: wiem, że nie mam specjalizacji! Nie, nie liczyłem... ale powinien to być ktoś bardziej na czasie! Co taki stary pryk może wnieść do nowoczesnego zespołu?!

Nieświadomy, że Zybert stoi akurat na korytarzu i słyszy każde słowo...

A kilka godzin później między Adamem i ordynatorem wybucha ostry konflikt. Pierwsza pacjentka, którą na onkologii opiekuje się doktor Krajewski, jest po rozmowie z lekarzem w szoku. I po prostu... ucieka ze szpitala. A Zybert od razu robi koledze wymówki. Z początku Adam próbuje się bronić:

- Nie mogę każdego pilnować ani trzymać za rękę... Jestem lekarzem!

Jednak nowy szef nie słucha jego argumentów - i wybucha. 

Reklama

- Może ja jestem starym prykiem, ale ty jesteś gówniarzem, a nie lekarzem! Pacjentka po rozmowie z tobą odmówiła leczenia... (...) Chcesz się mierzyć z cesarzem chorób, z rakiem... Żeby go leczyć nie wystarczy dowalić leków. Najważniejszy w tym wszystkim jest układ odpornościowy, a on jest związany z psychiką. I jeżeli tego nie rozumiesz, to nie masz czego szukać na moim oddziale... Zrozumiano?!

Który z lekarzy ma rację? I czy Adam - przez konflikt z Zybertem - naprawdę może stracić pracę? Odpowiedź wkrótce... Tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu! 

Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje