Na dobre i na złe
Ocena
serialu
9,7
Super
Ocen: 85819
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mateusz Janicki: Kim jest nowy Pan Samochodzik? Od polskich seriali do kultowej ekranizacji

Odkąd ogłoszono, że Mateusz Janicki wcieli się w postać Pana Samochodzika w nowej ekranizacji kultowej powieści, oczy fanów zwrócone są na niego. Większość widzów kojarzy go z serialu "Na dobre i na złe", lecz niewielu pamięta, że zaczynał w "Pierwszej miłości". W produkcji "Pan Samochodzik i Templariusze" po raz pierwszy zagra główną rolę w filmie.

Mateusz Janicki: Krakus z krwi i kości

Mateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku w Krakowie. Pochodzi z rodziny artystycznej. Jego mama pracowała przy spektaklach teatralnych, a ojciec jest z zawodu grafikiem i artystą intermedialnym.

Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, w międzyczasie uczył się przez rok w amerykańskiej szkole w New Jersey. Jest absolwentem krakowskiej PWST, a także stosunków międzynarodowych na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Jak się okazuje, nie zawsze marzył o karierze aktorskiej.

Reklama

"Moim planem było zostanie czynnym politykiem. Chciałem skończyć stosunki międzynarodowe, ale przygotowując się do egzaminu, okazało się, że moja wiedza nie jest specjalnie wybitna. Równolegle spędziłem wakacje z aktorem Teatru Bagatela i wykładowcą Wojtkiem Leonowiczem i on mi opowiadał o tym, jak fajnie się studiuje w szkole aktorskiej" – wspomina Mateusz Janicki w "Uwadze".

Ponoć jest doskonałym narciarzem. Ukończył kurs instruktorski i od wielu lat jest związany z krakowskim klubem Yeti.

Mateusz Janicki: Kariera

Mateusz Janicki po raz pierwszy pojawił się w świecie aktorskim, występując w spektaklu telewizyjnym "Sprawa kobiet" z 1994 roku. Na deskach teatru zadebiutował w 2004 roku w sztuce "Mistrz i Małgorzata". W tym samym roku pojawił się po raz pierwszy w serialu. W "Pierwszej miłości" wcielał się w postać Pawła Krzyżanowskiego, jego rolę później przejął Mikołaj Krawczyk. 

Od tamtej pory regularnie pojawia się w polskich serialach. Na swoim koncie ma role w takich tytułach jak: "Czas honoru", "Prosto w serce", "Nad rozlewiskiem" czy "M jak miłość". W zeszłym roku wystąpił w produkcji Polsatu "Matka". Wcielił się także w legendarną postać Stanisława Marusarza w filmie "Marusarz. Tatrzański Orzeł".

Zyskał serca i sympatię widzów głównie dzięki roli w serialu "Na dobre i na złe", gdzie od lat wciela się w postać doktora Michała Wilczewskiego. Mateusz Janicki przez wielu jest uważany za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów.

Mateusz Janicki to nowy Pan Samochodzik

Mateusz Janicki zagra tytułową postać w filmie Netfliksa "Pan Samochodzik i Templariusze". Film w reżyserii Antoniego Nykowskiego będzie współczesną adaptacją książki Zbigniewa Nienackiego pod tym samym tytułem.

Przypomnijmy, że książka autorstwa Zbigniewa Nienackiego już raz została przeniesiona na ekran. W 1971 roku swoją premierę miał pięcioodcinkowy serial "Samochodzik i templariusze", w którym w tytułową rolę wcielił się Stanisław Mikulski.

Na podstawie książek Nienackiego powstały też cztery filmy fabularne. Ostatni z nich to nakręcony w 1991 roku film "Latające machiny kontra Pan Samochodzik".

"Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą między dobrem i złem na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów" - czytamy w oficjalnym opisie fabuły filmu "Pan Samochodzik i templariusze".

Czytaj więcej: Premiery 2023 na Netfliksie! Polskie i zagraniczne nowości filmowe i serialowe

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Janicki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy