Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 82366
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

20 lat "Na dobre i na złe": Świętują i pomagają

W niedzielę, 7 listopada 1999 roku, widzowie po raz pierwszy zobaczyli zapadającą w pamięć czołówkę serialu "Na dobre i na złe". Przed ekranami telewizorów gromadziły się całe rodziny. To wówczas aktorzy wcielający się w rolę lekarzy z Leśnej Góry niemal automatycznie zyskiwali miano gwiazd, a losy ich bohaterów stanowiły temat do rozmów Polaków przez kilka kolejnych dni po emisji odcinka. Leśna Góra stała się symbolem szpitala idealnego.

"Na dobre i na złe" to serial, który wykreował wiele niezapomnianych aktorskich ról i duetów. Z pierwszych lat trzeba wspomnieć chociażby o: Małgorzacie Foremniak i Arturze Żmijewskim (Zosia i Jakub Burscy), Alicji Bachledzie-Curuś i Macieju Zakościelnym (Ania Bochenek i Igor Kurowski), Mai Ostaszewskiej i Piotrze Adamczyku (Meg i diaboliczny szef firmy farmaceutycznej Jerzy Kozerski), Agnieszce Dygant i Tomaszu Kocie (cudna salowa Mariolka i milioner Korzycki), Pawle Wilczaku i Edycie Jungowskiej (niezapomniani Mareczek i Bożenka), Jolancie Fraszyńskiej i Marianie Opani (Monika i Tadeusz Zybertowie) oraz Darii Trafankowskiej i Piotrze Garlickim (niezapomniana siostra oddziałowa Danusia i doktor Tretter - jedyny obecny do dzisiaj bohater).

Przez kolejne lata obsada serialu ulegała wymianie i naturalnej rotacji. Pewne wątki wygasły, pojawili się nowi bohaterowie, a także dzieci głównych bohaterów sprzed lat. Niezmiennie jednak od 20 lat w obsadzie serialu znaleźć można najlepszych polskich aktorów, którzy swoimi rolami zaskarbiają sobie sympatię wiernych i nowych widzów tego najpopularniejszego w Polsce serialu medycznego.

Pośród aktorów, którzy na stałe wpisali się w losy Leśnej Góry trzeba wspomnieć m.in. o: Bartoszu Opani, serialowym Witku Latoszku,  Anicie Sokołowskiej (Lena Starska). Od roku 2008 z serialem związali się: Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz oraz Emilia Komarnicka. Kolejne lata to kolejne obsadowe niespodzianki. W roku 2011 do serialu dołączył Michał Żebrowski (jako z pozoru antypatyczny profesor Falkowicz, którego pokochały miliony widzów), w 2012 Grzegorz Daukszewicz (jako chirurg Adam Krajewski, brat Falkowicza), a w roku 2016 do Leśnej Góry scenarzyści sprowadzili serialową córkę pary głównych bohaterów sprzed lat - Julię Burską (w tej roli piękna Aleksandra Hamkało). Jej towarzyszem w życiu zawodowym i prywatnym został grany przez Piotra Głowackiego ekscentryczny i niezwykle utalentowany neurochirurg profesor Bart.

Obecnie w obsadzie znajdują się Michał Żebrowski, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Filip Bobek, Marta Żmuda Trzebiatowska, Mateusz Janicki, Mateusz Damięcki, Emilia Komarnicka, Robert Koszucki, Ilona Ostrowska, Agnieszka Pilaszewska, Kamila Kula, Pola Gociarz, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Anna Samusionek, Zuzanna Lit, Marcin Urbanke i inni.

Akcja charytatywna z okazji 20-lecia emisji serialu "Na dobre i na złe"

Reklama

Z okazji jubileuszu 20-lecia emisji "Na dobre i na złe" aktorzy wsparli społeczną akcję SMS-ową: "Dołóż się do łóżka dla maluszka", której celem jest zbiórka środków na rzecz Instytutu Matki i Dziecka.

Fundacja działająca przy Instytucie stara się zebrać pieniądze na zakup szpitalnych łóżek do wyremontowanych już oddziałów. Potrzeba aż miliona złotych, by wymienić stare i niefunkcjonalne meble.

Wy też możecie dołożyć się do łóżka dla maluszka! Wystarczy wysłać sms o treści: DLA MALUSZKA pod nr 7272 *Opłata za wysłanie SMS wynosi 2,46 z VAT. Operatorzy wspierają akcję i przekazują całkowity dochód netto na cele statutowe Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Regulamin akcji na fundacja.imid.med.pl.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje