Reklama

Motyw

Ocena
serialu
6,1
Niezły
Ocen: 254
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wiosenna ramówka 2020: Kto wygra bitwę na seriale?

TVN i TVP od lat toczą wojnę na serialowe nowości. W tym roku na nosie zagrał im Polsat, zgarniając Telekamerę "Tele Tygodnia" w kategorii najlepszy serial dla "Zawsze warto". Kto tej wiosny wygra walkę o widza? Nowości TVN kontra odgrzewane kotlety i kolejne sezony sprawdzonych produkcji TVP? Sprawdźcie, co szykują dla nas największe stacje!

TVN

"Wiosenna oferta stacji jest serialowo-rozrywkowa. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy badania, aby przeanalizować co się dzieje z naszym kanałem, jakie propozycje programowe najlepiej przyjmują nasi widzowie. Po analizie wyników stwierdziłem, że najbardziej uwielbiają seriale o charakterze kryminalnym i obyczajowym. Dlatego w wiosennej ramówce mamy dużo takich produkcji, również w kolejnych ramówkach TVN będziemy na nie stawiać. Poza tym seriale są świetną oferta dla Playera, to w głównej mierze dzięki nim budujemy naszą platformę" - powiedział podczas wiosennej ramówki TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.

Reklama

Co więc zobaczymy wiosną 2020?

"Motyw"

Inspiracją do wyreżyserowanej przez Pawła Maślonę serii było śledztwo w sprawie zabójstwa w butiku Ultimo z 1997 roku. Prosta na pierwszy rzut oka strzelanina okazała się wyzwaniem dla wymiaru sprawiedliwości. Podobny schemat działania sprawcy i hipotezę śledczych zastosowano właśnie w serialu TVN-u.

W produkcji, do zbrodni dojdzie w gdańskim klubie Meduza. Ofiary - Luiza i Marcin "Maks" Porębscy, to z pozoru szczęśliwe małżeństwo, próbujące przywrócić lokalowi świetność. Początkowo wszelkie ślady wskazywać będą na zemstę menadżerki Anny "Czarnej" Czarneckiej. Okaże się jednak, że także Porębscy mieli coś do ukrycia... Komisarz Paweł Szulc, próbując ustalić, co łączyło "Czarną" i Porębskich, wpada w niebezpieczną grę.

- Jego cechą nadrzędną jest uzależnianie się. Od substancji, ale też od skomplikowanych relacji - mówi o granej przez siebie postaci Michał Czernecki. Co ciekawe, reżyser zostawił aktorom dużo przestrzeni do improwizacji. Dotyczy to m.in. dialogów. Zdjęcia do serialu powstawały w Gdańsku, pokazując bohaterów w dwóch przestrzeniach czasowych, pod koniec lat 80. i współcześnie.

"Motyw" już od 3 marca w TVN!

Joanna Pasztelańska

"Kod genetyczny"

Każdy z nas potrzebuje miłości. Ale co się stanie, kiedy w jednej kobiecie zakocha się dwóch spokrewnionych mężczyzn - ojciec i syn?

Trudną relację Tomasza (Adam Woronowicz) i Piotra (Maciej Musiałowski) skomplikuje uczucie do rudowłosej piękności, Izy (Karolina Gruszka)! Na domiar złego bohaterowie zostaną uwikłani w tajemniczą zbrodnię.

Czy traumatyczne przeżycia zbliżą do siebie Tomasza i Piotra, czy może skłócą ich na zawsze?

Premiera serialu 3 marca.

"Chyłka - Kasacja"

"Chyłka - Kasacja" skupi się na sprawie Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen, żąda by sprawą zajęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). Czy Langer zdoła nakłonić właścicieli kancelarii do powierzenia sprawy Chyłce, mimo że ta złamała tajemnicę adwokacką? Jedno jest pewne - Chyłka ponownie stanie do walki!

W drugim sezonie nie zabraknie intrygującej zagadki, której rozwiązanie dostarczy widzom wielu emocji. Tym razem jednak w sprawę zostaną uwikłani bliscy pani mecenas. W trakcie trwania śledztwa pojawi się również postać policjanta Szczerbińskiego (Ireneusz Czop). Jego relacje z Chyłką będą kłopotliwe szczególnie dla Zordona (Filip Pławiak).

"Szadź"

"Szadź" to serial powstający na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Pisarz jest też współautorem scenariusza. Thriller będzie liczył siedem odcinków, każdy po 45 minut. Akcja serialu została umiejscowiona w Opolu (a także częściowo w Warszawie), gdzie okrutnie zamordowano młodą dziewczynę. Okaże się, że to nie jedyna ofiara, a sprawcą może być psychopatyczny seryjny zabójca.

Zagadkę serialowego morderstwa będzie próbowała rozwikłać komisarz Agnieszka Polkowska (w tej roli Aleksandra Popławska). Każdy odcinek będzie przybliżał widza do prawdy o tym, co łączy policjantkę z religioznawcą, wzorowym mężem i ojcem - Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr).

"Serial 'Szadź' nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy, kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia" - powiedział Wirtualnym Mediom Tomasz Blachnicki, producent TVN.

W obsadzie pojawią się m.in.: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz.

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje