Reklama

Motyw

Ocena
serialu
6,2
Niezły
Ocen: 275
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

TVN idzie na dno? Kto nowym liderem?

TVN najwyraźniej zmęczył widza. Nowe produkcje nie są dla niego atrakcyjne. Zamiast tego wybiera... TV 4!

Słabe starty produkcji TVN-u

Słaba pozycja TVN może wynikać ze zmęczenia widza tymi samymi twarzami i podobnymi konwencjami seriali. Stacja wypracowała schemat obsadzania w produkcjach swoich stałych gwiazd (m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Adama Woronowicza, Macieja Musiałowskiego, Michała Żurawskiego, Michała Czerneckiego, itd.) które "przejadły się publiczności, spragnionej "świeżej krwi".

Reklama

Stacja skupiła się na realizacji kryminałów. Jednak rynek jest mocno przesycony tym gatunkiem, a produkcje TVN nie dorównują odbierającym im widza zagranicznym serialom Netflixa oraz są słabsze niż rodzime seriale stacji HBO czy Canal+ ("Belfer", "Krew z krwi", "Pakt", "Żmijowisko", "Wataha", "Kruk. Szepty słychać po zmroku").

Pierwszy odcinek nowego serialu TVN "Motyw" z Małgorzatą Kożuchowską, Agnieszka Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych,wyemitowany przez stację 3 marca o godz. 21.30 oglądało średnio 1,26 mln osób. Dało to stacji  9,91 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Serial opowiada o zbrodni, do jakiej dochodzi w gdańskim klubie Meduza. Ofiary - Luiza i Marcin "Maks" Porębscy, to z pozoru szczęśliwe małżeństwo, próbujące przywrócić lokalowi świetność. Początkowo wszelkie ślady wskazują na zemstę menadżerki Anny "Czarnej" Czarneckiej. Okazuje się jednak, że także Porębscy mieli coś do ukrycia... Komisarz Paweł Szulc, próbując ustalić, co łączyło "Czarną" i Porębskich, wpada w niebezpieczną grę.

Podobną do "Motywu" oglądalność zanotował drugi serial zapowiadany jako wielki wiosenny hit TVN-u - "Kog genetyczny". Produkcję, wyemitowaną w poniedziałkowy wieczór, 2 marca o godz. 21.30, śledziło zaledwie 1,25 mln osób. Przełożyło się to na 9,74 proc. udziału stacji w rynku.

Głównym bohaterem "Kodu..." jest Tomasz Skowroński, wybitny genetyk z Instytutu Badań Kryminalistycznych obsesyjnie szukający prawdy. Po śmierci żony związał się z tajemniczą Izą Berger. Jednak to nie kobieta, a praca pochłania go całkowicie, a relacja z dorastającym synem Piotrem jest pełna napięcia. Chłopak nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje nieobecnego, zasadniczego ojca. Konflikt eskaluje, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z partnerką ojca.

Co i dlaczego połączy tych dwoje? Prawdziwa miłość, erotyczna fascynacja, czy może nie dająca o sobie zapomnieć przeszłość? Trójkąt miłosny nieuchronnie prowadzi bohaterów do tragedii - Iza ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Namiętność, która nigdy nie powinna się zdarzyć niszczy ich dotychczasowy świat. Czy w obliczu zbrodni więzy krwi okażą się siłą, która może ocalić?


swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje