Reklama

"Motyw": Małgorzata Kożuchowska zagra pierwszą damę PRL-u


Małgorzata Kożuchowska nigdy nie bała się aktorskich wyzwań i chętnie przyjmowała propozycje ról, do których pozornie kompletnie nie pasowała. W ciągu ostatnich paru lat udowodniła, że jest świetna nie tylko w komediach, ale też w mrocznych kryminałach i dramatach. Wszystko wskazuje na to, że serialowej Natalii Boskiej z nieodżałowanej "rodzinki.pl" uda się jeszcze przed 50. urodzinami zagrać rolę swego życia...

Reklama

Jak donoszą media, w biograficznym filmie o Edwardzie Gierku, którego realizację zapowiadają bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie, to właśnie jej twarz będzie miała pierwsza dama PRL-u, Stanisława Gierek.

O tym, że powstanie film o jednej z kluczowych postaci PRL-u, czyli I sekretarzu KC PZPR Edwardzie Gierku, wiadomo od kilku miesięcy. Na początku tego roku produkcję zaanonsował w mediach autor scenariusza, Rafał Woś, obiecując, że obsada filmu będzie - to jego słowa - niebanalna i absolutnie pierwszoligowa. Dziś już wiadomo, że w Gierka wcieli się Michał Koterski, a w roli żony zmarłego w 2001 roku polityka zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską.

Małgorzata Kożuchowska jest - według metryki - typowym "dzieckiem PRL-u" i "epoki Gierka". Urodziła się rok po tym, jak Edward Gierek stanął na czele zarządzającego komunistyczną Polską Komitetu Centralnego PZPR, a jej dzieciństwo przypadło na lata jego rządów.

Aktorka nie może ponoć doczekać się rozpoczęcia zdjęć do filmu opowiadającym o pierwszej parze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jak zdradziła jednemu z portali osoba z produkcji, przeczytała wiele publikacji o Stanisławie Gierkowej, bo chce jak najlepiej oddać jej charakter.

Premiera filmu "Gierek" Michała i Wojciecha Węgrzynów (Małgorzata Kożuchowska dobrze zna obu braci, bo zagrała w ich poprzednim filmie "Proceder") zaplanowana jest na 2021 rok. Dopiero wtedy przekonamy się, czy Małgorzacie Kożuchowskiej udało się stworzyć - o czym marzy od dawna - najważniejszą kreację swojego życia...

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje