The Bold and the Beautiful

Moda na sukces

Ocena
serialu
5,7
Przeciętny
Ocen: 551
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Szczęśliwi czasu nie liczą!

Uroda, charyzma, poczucie humoru - to najważniejsze atuty Lesley-Anne Down. A jaka jest prywatnie? I jakie sekrety skrywa jej biografia?

- Tańczyłam z Fredem Astaire'em, piłam drinki z Carym Grantem i mieszkałam u Elizabeth Taylor. Teraz już wiecie, jaka jestem stara! - żartuje Lesley-Anne Down, serialowa Jackie.

- Nie obchodzi mnie, kiedy są jej urodziny. Dla mnie ona zawsze ma 22 lata - ripostuje kolega z planu John McCook (Eryk). Pewnie i jemu trudno byłoby uwierzyć, że ta zjawiskowa dama kilka tygodni temu skończyła 57 lat.

Burzliwe życie

Już jako dziecko była bardzo zdolna. Mając cztery lata umiała czytać i pisać. W wieku 10 lat zaczęła marzyć o aktorstwie. Dwa lata później rzuciła szkołę i powoli zaczęła realizować swój plan. Nie tylko jej życie zawodowe, ale też prywatne stawało się coraz ciekawsze.

- Gdy miałam 17 lat, wyszłabym za każdego, kto chciałby mieć ze mną dziecko. Hormony tak we mnie buzowały - wspomina. Nie była stała w uczuciach. Jeszcze jako nastolatka związała się ze starszym o 8 lat Brucem Robinsonem. Po 10 latach zakończyła związek i w 1980 roku wyszła za Enrique Gabriela. Rozwiedli się po dwóch latach i zaledwie kilka miesięcy później Down wyszła za filmowca Williama Friedkina. W 1985 rozstała się z nim i w tym samym roku po raz trzeci powiedziała "tak", tym razem Donowi E. Fauntleroy'owi.

Potworny dramat

Wtedy to zaczęła coraz więcej grać (łącznie wystąpiła w kilkudziesięciu filmach i serialach). Dobrą passę przerwała nagła tragedia. W styczniu 2008 roku na planie "Mody..." odebrała telefon od lekarza, który poinformował ją, że ma raka.

12 marca przeszła zabieg usunięcia obu piersi. Operacja powiodła się i aktorka szybko wróciła do zdrowia.

- Cztery dni po wyjściu ze szpitala gotowałam w domu obiad dla przyjaciół - zdradza. Czy przez to, czego doświadczyła, czuje się teraz mniej kobieco? O, nie! Wierzy, że najlepsze dopiero przed nią. Wszak ma wszystko - urodę, kochającą rodzinę i rolę w serialu, który uwielbia.

- Gdyby kiedyś jednak musiała opuścić "Modę...", zawsze mogę wrócić do dubbingowania francuskich filmów dla dorosłych - kończy ze śmiechem.

mr

Dowiedz się więcej na temat: Lesley-Anne Down | Moda na sukces