Moda na sukces The Bold and the Beautiful

Ocena
serialu
5,6
Przeciętny
Ocen: 639
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie żyje Austin Stoker. Gwiazdor "Mody na sukces" zmarł w dniu urodzin

Zmarł Austin Stoker. Aktor znany był m.in. z takich produkcji jak: "Moda na sukces", "Bitwa o Planetę Małp" czy "Atak na posterunek 13" odszedł w dniu swoich 92. urodzin. Informację o śmierci potwierdziła jego żona.

Austin Stoker: Kariera

Austin Stoker urodził się i wychował na Trynidadzie. Od dziecka interesował się aktorstwem. Miał jedenaście lat, gdy zaczął występować na scenie. Pięć lat później dołączył do grupy The Whitehall Players. W wieku dwudziestu lat wyjechał do Nowego Jorku, gdzie występował na deskach broadwayowskich teatrów. W1954 roku zagrał w musicalu Trumana Capote i Harolda Arlena "House of Flowers". Podczas prac nad tą sztuką poznał swoją pierwszą żonę Vivian Bonnell (urodzoną jako Enid Mosier).

Po tym jak wstąpił do armii Stoker otrzymał amerykańskie obywatelstwo. Po zakończeniu służby wojskowej postanowił spróbować swoich sił na małym ekranie. Pierwszy w produkcji telewizyjnej zagrał pod koniec lat 60. Następna dekada przyniosła mu wiele sukcesów aktorskich. W 1973 roku zagrał w "Bitwie o Planetę Małp". Następnie pojawił się m.in. w  "Big John", "Śmierci w miękkim futerku", "Abby" czy "Ataku na posterunek 13". W latach 90. dołączył do obsady "Mody na sukces". 

Reklama

Austin Stoker: Bliscy żegnają aktora

Austin Stoker zmarł 9 października w dniu swoich 92. urodzin. Informację o jego śmierci potwierdziła druga żona aktora, Robin Stoker. Gwiazdor Hollywood zmarł z powodu niewydolności nerek w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles.

Portal "Deadline" nazwał go jednym z najważniejszych afroamerykańskich aktorów lat 70. w Hollywood. Z kolei aktor i reżyser Bill Duke, określił do jako "jednego z niedocenionych aktorów Hollywood".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Moda na sukces

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy