Reklama

Misja Afganistan

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Rusza "Misja Afganistan"

Grupa mężczyzn wyrusza na wojnę. Co nimi kieruje? Co ich spotka w obcym kraju? Czy wszyscy wrócą? Już w niedzielę pierwszy odcinek opowieści o kontyngencie polskich żołnierzy w Afganistanie.

Serial pokazuje los żołnierzy II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem podporucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński).

Co się działo na poligonie?

Reklama

Zanim ekipa filmowców rozpoczęła prace na planie, scenarzyści Jan Pawlicki i Marek Kreutz, odbyli wiele rozmów z żołnierzami, ich bliskimi oraz rodzinami. Kolejnym etapem było poznawanie przez aktorów tajników wojskowego zawodu: kilkudniowa, wyczerpująca musztra, nauka obsługiwania broni rachunków - mówi reżyser Maciej Dejczer.

Walka o zaufanie

Jakie motywy kierowały głównym bohaterem? - Praca w zawodowej armii to spełnienie jego marzeń. Świeżo po szkole oficerskiej obejmuje dowodzenie plutonem, który ma wylecieć do Afganistanu. Nie ma łatwego zadania, gdyż podwładni uważają, że jest w wojsku tylko dzięki protekcji ojca, generała w stanie spoczynku. Sytuację komplikuje fakt, że Konaszewicz przejmuje obowiązki od oficera, do którego chłopcy mieli zaufanie. Teraz on musi szybko je zdobyć, od tego zależy życie jego ludzi - zdradza Paweł Małaszyński.

Piękna i silna

W trzynastoodcinkowym serialu Canal+, zobaczymy m.in.: Dawida Zawadzkiego, Sebastiana Fabijańskiego, Piotra Roguckiego i Mikołaja Krawczyka. Jednym z bohaterów będzie kobieta - porucznik Justyna Winnicka. - Nie chce, aby traktowano ją ulgowo - podkreśla Ilona Ostrowska. O jej względy rywalizować będą dwaj oficerowie: dowódca I plutonu Żądło (Tomasz Schuchardt) i porucznik Konaszewicz. 

Uwaga: Pierwsze odcinki stacja Canal + pokaże (odkodowane!) już 14 października o 22:00.


Artur Krasicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje