Reklama

Misja Afganistan

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Misja Afganistan” ukończona

Zakończyły się zdjęcia do serialu „Misja Afganistan”, pierwszej w Polsce produkcji fabularnej o udziale polskich żołnierzy w misji stabilizacyjnej w Afganistanie.


Reklama

Misja polskiego kontyngentu w Afganistanie trwa już ponad 10 lat, a dotąd żaden producent filmowy nie podjął tego tematu. Stacja Canal+ postanowiła, jako pierwsza pokazać, na czym polega praca polskich żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają. Wartka akcja, pluton jako bohater zbiorowy i ciekawie skonstruowane indywidualne postaci tworzą poruszającą opowieść, która zadebiutuje 14 października.

Kolejne odcinki będziemy mogli oglądać w każdą niedzielę o 22:00.

Trwającą 80 dni pracę na planie "Misji Afganistan" poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania, podczas których twórcy spędzili wiele godzin na rozmowach z wojskowymi i ich rodzinami. Na tej podstawie Jan Pawlicki i Marek Kreutz stworzyli oryginalny scenariusz, oparty na kanwie różnych, często dramatycznych historii. Również aktorzy, zanim weszli na plan, wzięli udział w szkoleniu wojskowym, mającym na celu m.in. naukę typowych zachowań bojowych czy obsługi broni.

- Szkolenie to był przedsmak tego, co zastaliśmy na planie - mówi Paweł Małaszyński, odtwórca roli Pawła "Konasza" Konaszewicza.

- Szkolili nas żołnierze z Wesołej, którzy byli na misjach - dodaje aktor.

- To był prawdziwy poligon i otaczali nas prawdziwi żołnierze. Nikt się z nami specjalnie nie patyczkował, ale też dzięki temu, miałem okazję obserwować zawodowych żołnierzy, podpatrywać ich i uczyć się od nich. (...) Nam aktorom było ciężko, a co dopiero żołnierzom w prawdziwych akcjach, którzy nie zdejmują kostiumu, nie schodzą z planu po kilku godzinach i nie wracają do domów - wspomina Eryk Lubos, wcielający się w serialu w sierżanta Stefana "Zbója" Zienteckiego.

W rolach głównych widzowie zobaczą Pawła Małaszyńskiego, Ilonę Ostrowską, Tomasza Schuchardta, Eryka Lubosa, Piotra Roguckiego, Mikołaja Krawczyka, Sebastiana Fabijańskiego, Marcina Piętowskiego i Dawida Zawadzkiego.

Odkodowana premiera została zapowiedziana 14 października na antenie Canal+.

Dowiedz się więcej na temat: Misja: Afganistan | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje