Reklama

Misja Afganistan

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 352
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Magdalena Boczarska w "Misji: Afganistan"

Magdalena Boczarska dołączyła do obsady serialu "Misja: Afganistan" w reżyserii Macieja Dejczera. Aktorka wcieli się w postać dziennikarki Marty.

Grana przez Magdalenę Boczarską dziennikarka to kobieta sukcesu, która karierę zawdzięcza bezkompromisowemu podejściu do ludzi i świata. Wyznaje zasadę, że "cel uświęca środki". Przybywa do Afganistanu, aby zrobić materiał o odbywającym się tam maratonie, w którym biorą udział żołnierze wojsk polskich i amerykańskich. Wpadnie jej w oko Paweł "Konasz" Konaszewicz (Paweł Małaszyński).

Reklama

Wkrótce okaże się jednak, że prawdziwy powód przylotu Marty na misję jest inny - związany ze starszym szeregowym Marcinem Melborem (Piotr Rogucki). Marta pojawi się w życiu Konasza drugi raz - także w Warszawie. Będzie spekulowała, że pluton pułkownika Konaszewicza, będąc na misji, przyczynił się do pewnych tragicznych wydarzeń. 

Produkowany przez Canal+ 13-odcinkowy serial "Misja: Afganistan" to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie. Głównymi bohaterami serialu są żołnierze Plutonu Piechoty Zmechanizowanej, w skład którego wchodzą: Zbój (Eryk Lubos), Malbor (Piotr Rogucki), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Młody (Sebastian Fabijański), Biskup (Marcin Piętowski), Mamut (Dawid Zawadzki).

Dowodzi im porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), pochodzący z rodziny o wojskowych tradycjach, obejmujący dowodzenie nad plutonem wyjeżdżającym do Afganistanu.

Jego zwierzchnikiem na misji jest major Szeliga (Piotr Michalski). Konaszewicz walczy z łatką "plecaka". Wszyscy podejrzewają go o to, że do wojska dostał się dzięki protekcji ojca-generała, co mija się z prawdą. Jego główny antagonista to porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt).

Konflikt między wojskowymi będzie przejawiał się na wielu płaszczyznach - także na płaszczyźnie natury osobistej. Oczywiście kością niezgody będzie... kobieta - piękna i niebywale ambitna porucznik Justyna Winnicka (Ilona Ostrowska).

Pierwszy odcinek serialu "Misja: Afganistan" został nakręcony pod koniec 2011 roku. Jego reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka. Reżyserii pozostałych dwunastu odcinków podjął się Maciej Dejczer. Scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Emisję serialu na antenie Canal+ zaplanowano na jesień.

 


swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Misja Afganistan | seriale | Magdalena Boczarska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje