Minuta ciszy
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 19
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mroczny serial powróci z drugim sezonem. Rozpoczęto zdjęcia

Wspaniała wiadomość dla fanów serialu "Minuta ciszy". Pierwszy sezon wypełniony plejadą polskich gwiazd zyskał uznanie widzów i krytyków. Właśnie wystartowały zdjęcia do kontynuacji. Premiera przewidziana jest na przyszły rok.

"Minuta ciszy": O czym jest serial?

Świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. 

Reklama

Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.

"Minuta ciszy": Powstaje drugi sezon

Jak informuje biuro prasowe Canal+, ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu "Minuty ciszy". W rolach głównych powracają Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki, a na drugim planie znów zobaczymy Karolinę Bruchnicką, Aleksandrę Konieczną i Aleksandrę Popławską. Nie zabraknie nowych bohaterów. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza. 

"Zapraszamy ponownie do Bożej Woli. Podobnie jak w pierwszym sezonie będzie tu trochę śmiesznie i trochę strasznie, a walka o powodzenie funeralnego biznesu w prowincjonalnym miasteczku wejdzie na zupełnie nowy poziom" - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

"Minuta ciszy": Kiedy premiera drugiego sezonu?

Premiera drugiego sezonu "Minuty ciszy" w 2025 roku w CANAL+ online i CANAL+ Premium.

Czytaj więcej: Aleksandra Popławska o serialu "Minuta ciszy": Temat dał mi do myślenia

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: minuta ciszy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama