Miasteczko Twin Peaks Twin Peaks

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 161
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie żyje Annette McCarthy. Była gwiazdą "Miasteczka Twin Peaks"

Nie żyje Annette McCarthy, jedna z gwiazd kultowego dziś serialu Davida Lyncha "Miasteczko Twin Peaks". Miała 64 lata.

Wiadomość o śmierci Annette McCarthy pojawiła się we wtorek w mediach społecznościowych. Jako pierwszy podał ją Bamlett and Lunny's RIPs, informujący o zgonach sław i celebrytów. Okoliczności śmierci 64-latki nie są znane.

Annette McCarthy: Nie tylko "Miasteczko Twin Peaks"

Annette McCarthy urodziła się 12 kwietnia 1958 roku. Była siostrzenicą Joan Hackett (1934-1983), aktorki popularnej w latach 60. i 70. XX wieku, nominowanej do Oscara za rolę w filmie "Tylko, gdy się śmieję".

Na początku kariery McCarthy występowała na scenach teatralnych w Nowym Jorku i Los Angeles. Przed kamerą zadebiutowała w 1980 roku w filmie telewizyjnym "A Cry for Love". Następnie oglądaliśmy ją w niewielkich rolach w filmach i serialach. Zagrała m.in. w "Magnum" u boku Toma Sellecka, a także w "St. Elsewhere", "Night Court" i "Riptide".

Reklama

Przełom w jej karierze nastąpił w 1985 roku, gdy wcieliła się w dr Wendy Oliver w kultowym horrorze "Potwór".

Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Evelyn Marsh w kultowym serialu "Miasteczko Twin Peaks" Davida Lyncha. McCarthy pojawiła się w pięciu odcinkach drugiego sezonu produkcji.

Zdążyła jeszcze wystąpić w kryminale "Przestępca jest wśród nas", a także zagrać w kilku odcinkach słynnego "Słonecznego patrolu", po czym zniknęła z ekranów.

McCarthy to kolejna osoba związana z "Miasteczkiem Twin Peaks", która odeszła w ostatnim czasie. Fani produkcji opłakiwali niedawno śmierć: kompozytora Angelo Badalamentiego oraz aktorów Kennetha Welsha i Ala Strobela.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Miasteczko Twin Peaks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy