Reklama

Twin Peaks

Miasteczko Twin Peaks

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 121
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Miasteczko Twin Peaks": Obsada marzeń

​Wszystko zaczęło się w październiku 2014 r. od zaskakującego wpisu na Twitterze reżysera Davida Lyncha. Twórca kultowego "Miasteczka Twin Peaks" poinformował w nim, że powraca z nowym sezonem serialu!

Smaczku, jak na ten serial przystało, dodawały ukryte znaczenia. Wpis został opublikowany o 11.30, czyli o godzinie, w której zaczyna się pierwsza scena kultowej serii.

W związku ze wznowieniem produkcji przypomniano także "proroctwo", jakie zawarto w ostatnim epizodzie, wyemitowanym 10 czerwca 1991 r. Wtedy w Czerwonej Loży słowa Laury Palmer (Sheryl Flynn) zostały nagrane i puszczone "od tyłu", a po właściwym odtworzeniu miały brzmieć: "Zobaczymy się znów za 25 lat".

Autorzy chcieli więc, by premiera nowych odcinków odbyła się 10 czerwca 2016 r. Niestety, sprawy utknęły na przedłużających się negocjacjach z producentami z "Showtime". Wydawało się więc, że słuch o serialu zaginie, tym bardziej że premierę wyznaczono dopiero na 2017 rok...

Gwiazda goni gwiazdę

Reklama

Cicho było aż do 25 kwietnia, gdy internet obiegła oficjalna, obejmująca 217 nazwisk obsada. I to jakich nazwisk - samych gwiazd Hollywood! Stawkę rozpoczynają Monica Bellucci, Naomi Watts i Ashley Judd. Zobaczymy też polską aktorkę Karolinę Wydrę.


Wśród postaci męskich znaleźli się m.in. Richard Chamberlain, Tim Roth, Jim Beluschi i Michael Cera. Od razu pojawiły się też spekulacje, kogo zagrają.

 Znając tendencję reżysera do tworzenia mrocznych i czasem dziwacznych postaci, niektórzy internauci zaczęli bawić się możliwymi cechami przyszłych bohaterów. Np. Rothowi przypisali rolę woźnego ze zdolnościami telekinetycznymi, a innej gwieździe - Amandzie Seyfried - postać ponurej kasjerki.

Aż do premiery będzie więcej, bardziej lub mniej, poważnych teorii fanów, ale z "listy płac" wynika że gwiazdy zagrają w pojedynczych epizodach.


Podróż sentymentalna

Na pewno jednak nie stracą miłośnicy poprzednich dwóch serii.

W głównej roli znów zobaczymy agenta Dale’a Coopera (Kyle MacLachlan), a także Laurę Palmer, czyli Sheryl Lee, oraz jej przyjaciółkę Audrey Horne (Sherilyn Fenn), a wraz z nimi pozostałych 35 aktorów poprzedniej obsady, w tym m.in. Davida Duchovnego!


Nieoficjalne plotki oraz informacja o tak wielkiej obsadzie wskazują, że mogą powstać nawet dwa sezony.

Tym bardziej że na zdjęcia poświęcono aż 140 dni. Warto przy tym dodać, że David Lynch uparł się, by kręcić wszystko techniką analogową.

 Czeka nas więc naprawdę sentymentalny powrót serialu o mrocznym miasteczku...


WBS

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje