Reklama

Mentalist

Mentalista

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 276
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Już na DVD!

"Mentalista" to jeden z najciekawszych i najoryginalniejszych seriali kryminalnych ostatnich lat. Teraz możemy poszerzyć naszą domową kolekcję o ten tytuł.

Twórcą serialu "Mentalista" jest Bruno Heller, brytyjski scenarzysta telewizyjny, będących również pomysłodawcą głośnego "Rzymu".

Reklama

Tytułowy Mentalista - Patrick Jane (Simon Baker) - jest niezależnym konsultantem współpracującym z Kalifornijskim Biurem Śledczym. I choć nie jest stróżem prawa, wykorzystuje swoje umiejętności (m.in. hipnozę i umiejętności sugestii) pomagając policji w najtrudniejszych i najbardziej zagadkowych sprawach.

Główny bohater, niegdysiejszy oszust podający się za medium i cieszący się sławą celebryty, załamał się po tym jak jego żona i córeczka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę nazwanego przez prasę "Czerwonym Johnem". Dręczony wyrzutami sumienia i zrozpaczony Jane porzuca dawne życie i zaczyna pomagać oficerom Kalifornijskiego Biura Śledczego w ich codziennej pracy. Wierzy, że dzięki temu kiedyś schwyta Czerwonego Johna i będzie miał okazję zemścić się za śmierć rodziny.

W rolę Patricka Jane'a na małym ekranie brawurowo wcielił się australijski aktor Simon Baker. Ta kreacja przyniosła mu międzynarodową popularność, tytuł jednego z najseksowniejszych mężczyzn telewizji roku 2009 oraz nominacje do dwóch prestiżowych nagród: Złotego Globu i Emmy.

Pierwszy sezon serialu "Mentalista" debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films 11 lutego 2011 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Mentalista | Simon Baker

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje