Matylda
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 169
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda" - ile zostało odcinków do końca serialu?

"Matylda" to serial, który zabiera widzów do powojennej Polski i opowiada o losach buntowniczej młodej szlachcianki. Przedstawia ona swoje dążenie do wolności, miłości i sprawiedliwości w świecie pełnym konwenansów i ograniczeń. Premiera tej produkcji miała miejsce na antenie TVP1 10 marca 2024 roku. Nowe odcinki są emitowane co tydzień, w każdą niedzielę o 20:20, a serial dostępny jest również na platformie TVO VOD.

Akcja serialu "Matylda" toczy się na Lubelszczyźnie, kilkanaście lat po zakończeniu Powstania Styczniowego. Główna bohaterka, Matylda Bilińska, jest córką byłego powstańca, zamożnego ziemianina, który został zesłany na Sybir. Młoda, 18-letnia Matylda, nie akceptuje pasywnej roli kobiet w ówczesnym społeczeństwie. Pragnie żyć pełnią życia i walczyć o swoje ideały. W malowniczym majątku na wsi, gdzie schroniła się uciekając ze szkoły z internatem, przeżywa swoją pierwszą miłość i staje w obliczu niebezpieczeństwa.

"Matylda" – ile odcinków ma serial?

Do chwili obecnej na kanale TVP1 obejrzeliśmy 7 odcinków "Matyldy", a cała seria liczy 13 odcinków. Premierowy odcinek został wyemitowany na antenie TVP1 w niedzielę, 10 marca 2024 roku. Kolejne odcinki są prezentowane co tydzień, co sugeruje, że ostatni, finałowy odcinek zostanie wyświetlony 9 czerwca 2024 roku.

Reklama

"Matylda" została nakręcona w malowniczych zakątkach Polski. Większość scen powstała na Lubelszczyźnie, w miejscach takich jak Plac po Farze w LublinieMuzeum Wsi Lubelskiej, czy Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Część scen kręcono również w Warszawie.

Główni bohaterowie "Matyldy"

Serial "Matylda", wyreżyserowany przez Krzysztofa Langa, zdobył popularność dzięki wyrazistym postaciom i starannie dobranym aktorom. W tytułową rolę Matyldy Bilińskiej wciela się Maria Kowalska. U jej boku występuje Ireneusz Czop jako Tadeusz Biliński, ojciec Matyldy, który po udziale w powstaniu został zesłany na Sybir. Urszula Grabowska, znana z takich produkcji jak "Chichot losu" czy "Komisarz Alex", gra Wandę Bilińską, matkę Matyldy.

Mirosław Haniszewski występuje jako tajemniczy i wpływowy Maurycy Rubin, którego działania mają znaczący wpływ na losy bohaterów. Małgorzata Buczkowska wciela się w postać Heleny Różańskiej, która wraz z mężem Witoldem (Dariusz Chojnacki) wprowadza Matyldę do świata towarzyskiego, co ma miejsce w drugim odcinku serialu.

"Matylda" to najnowszy serial kostiumowy TVP

Jednym z interesujących aspektów produkcji jest to, że serial nie tylko opowiada historię miłości i intryg, ale również oferuje podróż w czasie po historycznych miejscach Polski. Twórcy wybrali autentyczne lokacje, co nadaje serialowi niepowtarzalnego klimatu.

Warto zwrócić uwagę na kostiumy, które są kluczowe w oddaniu atmosfery i realiów XIX-wiecznej Polski. Za ich projekt odpowiedzialne są Joanna Pamuła oraz Małgorzata Gwiazdecka. Kostiumy wiernie odzwierciedlają modę tamtych czasów, co pozwala widzom głębiej zanurzyć się w fabułę.

Opinie na temat serialu "Matylda" są mieszane. Niektórzy krytycy i widzowie doceniają go za trzymające w napięciu wydarzenia i intrygującą fabułę, podczas gdy inni wskazują na pewne niedociągnięcia w realizacji i scenariuszu. Mimo to produkcja cieszy się dużym zainteresowaniem, co świadczy o jej wpływie na polską kulturę.

Serial "Matylda" – gdzie i kiedy oglądać?

"Matylda" zadebiutowała na antenie TVP1 10 marca 2024 roku. Premierowe odcinki są emitowane w każdą niedzielę o godzinie 20:20. Cała seria składa się z 13 odcinków, które są również dostępne na platformie TVP VOD.

Serial przyciąga widzów swoją intrygującą fabułą i malowniczymi plenerami. Opowiada historię o odwadze, determinacji i walce o lepsze jutro, inspirując i poruszając każdego, kto zdecyduje się na tę telewizyjną podróż.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: popularne seriale | seriale | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy