Matylda
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 186
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Co dalej? Przedpremierowe streszczenie najnowszego odcinka

“Matylda” to serial, który 10 marca pojawił się w Telewizji Polskiej. Produkcja przenosi telewidzów do XIX-wiecznej Polski, w której walka o swoje prawa i miłość to codzienność. Co przyniesie następny epizod serialu kostiumowego? Przedstawiamy streszczenie czwartego odcinka “Matyldy”.

Serial "Matylda" przedstawia historię osiemnastoletniej Matyldy Bilińskiej. Nastolatka znajduje się w żeńskiej szkole z internatem, jednak nie dogaduje się z właścicielką pensji. Zbuntowana dziewczyna nie chce się jej podporządkowywać i decyduje się na ucieczkę. Po opuszczeniu szkoły planuje zamieszkać w majątku ziemskim, należącym do przyjaciół jej ojca, uczestnika powstania styczniowego.

"Matylda" rozgrywa się w XIX-wiecznej Polsce, która znajduje się pod zaborami. Dzięki temu w produkcji można obserwować cały przekrój warstw społecznych, poczynając od chłopów, a kończąc na arystokracji. W tym świecie młoda dziewczyna buntuje się przeciwko panującym porządkom, walcząc o swój honor i miłość.

Reklama

“Matylda”: Odcinek 4 - streszczenie

Helena i Witold rozmawiają o ślubie Matyldy z Bodenem. Kobieta stara się dowiedzieć, czemu ten zmienił zdanie w tej sprawie. Mężczyzna nie ma nic do powiedzenia, cała sprawa staje się tajemnicza. Rubin decyduje się na kolejne ośmieszenie zadłużonego Witolda.

W tym samym czasie Tadeuszowi Bilińskiego ostatkiem sił udaje się dotrzeć do małego, rosyjskiego miasteczka. Stara się schować przed żandarmerią, przez co trafia do niedużej, podejrzanej knajpy, gdzie klienci grają ze sobą na pieniądze. Gdy próbuje swoich sił, szczęście mu nie dopisuje. Na swojej drodze spotyka jednak Dobroliubowa, który ma wobec niego plan.

Ada obawia się pracy w pałacu. Powodem jej strachu jest Rubin, który cały czas przekracza intymne granice. Matka dziewczyny chce namówić Wichra, żeby w końcu oświadczył się Adzie. Matylda natomiast nadal uczy Wichra i Kazika pisać. Oboje nie marnują jej czasu i starannie przykładają się do nauki.

Rubin próbuje w domu zachowywać jak przykładny mąż i ojciec. Takie podejście zaczyna budzić niechęć w Izabelli i Michale. Problemu nie widzi tylko chora Urszulka, która jest wciąż zasypywana prezentami.

Matylda rozmawia z Witoldem i chce wiedzieć, dlaczego się tak zachowuje. Mężczyzna w końcu przyznaje się Helenie do tego, że sprzedał kawałek lasu Rubinowi. Zrobił to, gdyż potrzebował pieniędzy na zaręczyny Aleksandry. Helena jest zszokowana. Na sprzedanej ziemi znajdowała się mogiła Radosława, czyli jej pierwszego męża, starszego brata Witolda, ojca Aleksandry i Adama. Kobieta z dziećmi jedzie na miejsce.

Matylda rozmawia z Bodenem o tym, że jej ślub z synem Rubina jest już postanowiony. Różańscy chcą ją sprzedać, żeby ocalić swój majątek. Doktor próbuje wpłynąć na zdanie Rubina poprzez zaoferowanie pieniędzy. Ten pozostaje nieugięty i chce, aby Boden odpuścił sobie Matyldę.

Wicher oświadcza się Adzie. Dziewczyna zgadza się jednak płacze, bo boi się, że narzeczony dowie się, do czego zmusza ją Rubin.

Biliński został odświeżony i ostrzyżony dzięki pomocy Dobroliubowa. Mężczyźni wybierają się do prawdziwej jaskini hazardu, który jest zakazany w Rosji. Biznesem rządzi podejrzany Żurow. Postanawia zabawić się kosztem ojca Matyldy i prowadzi go do piwnicy. Tadeusz ma zagrać w rosyjską ruletkę na śmierć i życie.

“Matylda”: odcinek 4. Kiedy i gdzie oglądać?

Czwarty odcinek "Matyldy" będzie można oglądać 31 marca, czyli w Niedzielę Wielkanocną. Epizod zostanie wyemitowany o godzinie 20:20 na antenie TVP1. Wcześniejsze odcinki "Matyldy" dostępne są na platformie TVP VOD.

Po więcej informacji i newsów dotyczących seriali i kulis ich powstawania zapraszamy na naszego Facebooka oraz Instagrama Świat Seriali.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: streszczenie odcinków | streszczenie serialu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy