Reklama

Majka

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 1414
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial "od środka"

Pokój Majki Olkowicz na rogu Smoczej i Bernardyńskiej, kawiarnia "Klisza" na Kazimierzu, gdzie pracuje najlepsza przyjaciółka Majki - Lilka, "Automobil Club Krak", któremu prezesuje Aleksandra Duszyńska, biuro architektoniczne "Panorama Projekt" Michała Duszyńskiego - pomyśleć, że wszystkie te miejsca sąsiadują ze sobą pod jednym dachem.

Jest nim Hala zdjęciowa TVN przy ulicy gen. Dąbka w Krakowie. Zobacz jak wygląda praca na planie najnowszego serialu. Kamery, akcja, cisza na planie, próba kamerowa, zbliżenie, dubel - to słowa, które rozbrzmiewają tu od świtu do zmierzchu. Jednym słowem, praca wre!

Reklama

21 stycznia na planie dowodzi dwóch reżyserów - Sławomir Pstrong oraz Pedro Gorostiza. Ekipa realizuje sceny, które znajdą się w trzech odcinkach serialu - 56, 57 i 60 - emitowanych "głęboką" wiosną. Dlatego, aby nie psuć widzom radości oglądania, tajemnic serialowych zdradzać, nie możemy. No bo czymże jest dowcip ze spaloną puentą, lub kryminał z ogranym suspensem.

Wie coś na ten temat aktorka Karolina Stefańska, czyli serialowa Eliza, która prywatnie uwielbia czytać kryminały. Nie wnikając więc w pilnie strzeżone meandry fabuły, przyglądamy się bohaterom w akcji. W centrum uwagi znajduje się Tomasz Ciachorowski. Z racji tego, że aktor niedawno złamał nogę, scenarzyści zmuszeni zostali, aby dostosować fikcję do rzeczywistości. Czy widok ukochanego ze złamaną nogą do reszty roztopi serce Majki Olkowicz? Okazuje się, że kontuzja to nie najlepszy "sposób na dziewczynę". "Majka jest twarda. Niełatwo da się złapać na biednego "misia w gipsie". Zwłaszcza, że wydarzyło się to w niedobrym momencie ich znajomości. Tak więc nie od razu Michał roztopi jej serce" - mówi, uśmiechając się tajemniczo, Joanna Osyda.

Młoda aktorka na planie czuje się jak ryba w wodzie. Gorzej z orientacją w terenie. "Absolutnie nie mam zmysłu orientacji. Śmieję się z tej przypadłości, która, niestety, nie mija z wiekiem. Na początku stale gubiłam się w hali zdjęciowej i myliłam wszystkie wyjścia" - wspomina.

Po półrocznej praktyce labirynt wnętrz daje się jednak oswoić. Dziś miejscem akcji jest biuro architektoniczne "Panorama Projekt", w którym zastajemy niektórych członków zespołu: Adama Stankiewicza (Michał Lewandowski), Elizę Wolańską (Karolina Stefańska), Dagmarę Godzwon (Weronika Rosati) oraz Wiktora Olszewskiego (Andrzej Deskur). Ich wzajemne relacje uczuciowe są dość skomplikowane. Adam, bez większych efektów, adoruje Elizę. Wiktor zaś darzy uczuciem Dagmarę, która zakochana jest w Michale (Tomasz Ciachorowski). Ten zaś kocha Majkę. "Dagmara często zmienia obiekty swoich westchnień i traktuje mężczyzn przedmiotowo. Oni widzą w niej femme fatale - atrakcyjną uwodzicielkę. Ale to tylko maska. Naprawdę Dagmara kocha szefa, niestety, bez wzajemności" - przyznaje Weronika Rosati:

"Wiktor od samego początku zakochany jest w Dagmarze. Ona jednak cały czas go odrzuca i traktuje jak mężczyznę drugiej kategorii. Mam nadzieję, że kiedyś połączy nas uczucie, a przez to staniemy się trochę lepsi" - żartuje Andrzej Deskur, licząc na to, że dzięki miłości, jego bohater wyjdzie z nałogu jakim jest hazard.

Na planie Dagmara i Wiktor się "czubią", za to prywatnie Weronika i Andrzej się "lubią":

"Z Weroniką gra się świetnie. Jest zawsze doskonale przygotowana, ponieważ profesjonalnie podchodzi do pracy. Prywatnie to miła i ciepła osoba. Chętnie ze sobą rozmawiamy, na przykład w pociągu relacji Kraków - Warszawa, którym jeździmy na plan "Majki"" - podkreśla Andrzej Deskur. Wszyscy aktorzy zaś zgodnie twierdzą, że dzięki "Majce" bardzo się do siebie zbliżyli. Michał Lewandowski, który na początku przechodził casting do roli Michała, zaprzyjaźniony jest z jej obecnym odtwórcą, Tomkiem Ciachorowskim.

Razem z Andrzejem Deskurem natomiast dzieli trzypokojowe mieszkanie z widokiem na Wisłę i Wawel mieszczące się przy ulicy Zamkowej, które w serialu "gra" kawalerkę Michała Duszyńskiego. Jednym słowem, każdy czuje się tu swojsko. Zupełnie jak u siebie w domu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje