Reklama

Majka

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 1423
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Olka to nie ja

"Jestem zupełnie inna niż moja bohaterka" - mówi Marieta Żukowska, znana z roli Aleksandry Duszyńskiej w serialu "Majka".

Ola to żona głównego bohatera - Michała (Tomek Ciachorowski), majętnego architekta z dobrej rodziny. W przeciwieństwie do niego dziewczyna nie miała sielankowego życia. Matka zostawiła ją w dzieciństwie, a wychowywała ciotka Grażyna (Beata Rybotycka), z którą do tej pory wiąże ją silna więź. Aleksandra nie kocha męża, ale jego pieniądze oraz luksusowe życie jakie jej zapewnia. Kiedy na horyzoncie pojawiają się kłopoty (Majka), robi wszystko, aby uratować rozpadający się związek, a co za tym idzie życie na wysokim poziomie.

Reklama

Choć jej postać to zdecydowanie "czarny charakter" aktorka tłumaczy skąd wzięło się u jej bohaterki takie podejście do życia:

"Tak naprawdę to jest biedna dziewczyna, która wychowała się porzucona przez ojca i matkę. Nie miała swoich autorytetów oraz wzorców. Dlatego Ola to swoje zahukanie dziecięce oraz brak poczucia własnej wartości przykrywa udawaną pewnością siebie. Chce się obracać w świecie luksusu, bo tak naprawdę nigdy tego nie miała." - mówi Mariet Żukowska.

"Olka wydawała mi się ciekawa do zagrania, rzeczywiście pisana jest jednotorowo, na taką złą, ale staram się ją "łamać", obśmiewać czasami. Tak naprawdę, w środku jest takim zranionym łabędziem, a chce być taką groźną kobietą, kiedy wszyscy się jej boją, bo może ona boi się życia" - dodaje aktorka.

Rzeczywiście, po dłużej emisji serialu "Majka" można zauważyć, iż hardość Aleksandry to tylko fasada. Początkowo jawi się nam ona niczym silna domina, która "nosi spodnie" w związku z Michałem. Kiedy jednak na jaw wychodzą błędy kobiety z przeszłości, a ta traci w oczach męża, zaczynamy zastanawiać się czy czasem świat Aleksandry, pomimo pozorów jaki nadal stara się utrzymywać, nie legł w gruzach. Początkowo jej intrygi mają na celu odzyskanie dawnego stanu rzeczy, lecz z czasem dadzą bohaterce kolejną życiową lekcję.

"Mam nadzieję, że to będzie dla Niej moment refleksji. Zrozumie, że liczy się szczerość i prawda z samym sobą. A po upadku, wstanie i znajdzie szczęście" - zdradza Żukowska.

1AN

Marieta Żukowska na planie najczęściej pracuje wraz Beatą Rybotycką, czyli serialową ciocią Grażyną. Okazuje się, że więź między bohaterkami, również znajduje odzwierciedlenie pomiędzy aktorkami.

"Beata jest cudną i wspaniałą osobą. Jest pomysłowa i bardzo dużo daje w scenach, dlatego świetnie się bawimy. Sceny z nią są rozluźniające i fajne, a z drugiej strony pozwalają mi pokazać drugie, lepszej oblicze Oli" - mówi Marieta Żukowska, która przyznała, że mogłaby zaprzyjaźnić się ze swoją bohaterką, gdy ta istniała w rzeczywistości.

Zdjęcia do serialu, zarówno plenery jak i studio, mają miejsce w Krakowie. Większość aktorów, dojeżdża do pracy z innych miejsc Polski. Choć dzień zdjęciowy trwa nawet 12 godzin, Marieta zdążyła już poznać Kraków i go bardzo polubić.

"To miast jest cudne, to wręcz Polska Barcelona. Jest w nim wielu fantastycznych i szczerych ludzi, którzy mają w sobie dobroć bezinteresowną. Sama jestem góralką, więc mi blisko jest do tych stron" - mówi aktorka.

Pewnie zastanawiacie się. skoro pasją Aleksandry Duszyńskiej są samochody (bohaterka jest wice prezeską Klubu Automobil) to jaką pasję ma Marieta Żukowska?

"Moja pasją to jest na pewno mój zawód, który stawia przede mną wiele wyzwań. Poza nim uwielbiam podróżować. Wtedy zbieram najcudowniejsze doświadczenia" - dodaje aktorka po czym serdecznie pozdrawiam czytelników ŚwiatSeriali.pl.

1BN

Serial "Majka" można oglądać codziennie o 17;55.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje