Reklama

Majka

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 1430
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Marieta jest zmorą kostiumologów

Marietę Żukowską, czyli Aleksandrę z "Majki" i Kaję z "Hotelu 52", charakteryzuje ogromny talent i... drobna sylwetka, która czasami jest wyzwaniem dla kostiumologów. Żukowska przyznaje, że w jej szafie nie brakuje dziecięcych ubrań...

Czy masz problemy z wyszukaniem dla siebie strojów?

Reklama

- To bardzo trudne. Noszę rozmiary jak dla dziecka i szukanie ubrań jest niewdzięczne. Ale jakoś daję radę. Czasami sięgam nawet po kolekcje dziecięce...

A jak sobie radzą z kreacjami dla ciebie kostiumolodzy?

- Też mają ciężko... W teatrze o tyle jest łatwiej, że gram przede wszystkim w sztukach współczesnych. Nie mam ról kostiumowych, więc o garderobę dla moich postaci trochę łatwiej. Natomiast jeśli chodzi o film to bywa trudniej. Pracuję teraz na Ukrainie przy filmie o Annie German i wszystko musieliśmy zmniejszać na miejscu szybko i na wariata... Twórcy kostiumów nie spodziewali się, że przyjedzie aż tak mały człowiek.

Możesz powiedzieć coś więcej o tym filmie?

- To rosyjska produkcja, kręcona na Ukrainie, poświęcona Annie German, polskiej piosenkarce, która zrobiła wielką karierę w ZSRR. Tym obrazem Rosjanie chcą jej oddać cześć. Reżyserem jest Artiom Artonov. W rolę Anny German wciela się Joanna Moro, a poza nią występują zarówno polscy, jak i rosyjscy aktorzy.

W jakich kreacjach tam występujesz?

- To moda z lat 50. i 60. Szalone, piękne i eleganckie kreacje. Kostiumy są bardzo kobiece. Tylko i wyłącznie sukienki, żadnych spodni. Wysokie obcasy. W tamtych czasach kobieta czuła się 100-procentową kobietą. Miała wyeksponowane wszystkie walory.

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Majka | Hotel 52 | Marieta Żukowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje