Reklama

Mad Men

Mad Men

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 58
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kłopoty twórców serialu

Twórcy popularnego amerykańskiego serialu "Mad Men" chcą pokazać, że zależy im na zdrowiu widzów. Ostro krytykowani za filmowanie nałogowych palaczy, producenci serialu postanowili sprzedać na internetowej aukcji sukienki vintage i wystawić na licytację rolę statysty. Pieniądze zasilą fundusz walki z rakiem płuc.

Producenci serialu dłużej nie mogli wysłuchiwać powtarzających się skarg organizacji walki z rakiem.

Reklama

W odpowiedzi na ataki przeciwników palenia, według których serial jest zachętą do sięgania po tytoń, jego twórcy postanowili dołożyć się do walki z rakiem płuc. Na aukcję na ebayu wystawili rolę statysty, który zostanie na planie filmowym przez cały piąty sezon, a także noszone przez gwiazdy serialu - January Jones i Christinę Hendricks - sukienki. Zebrane środki zostaną przekazane wydziałowi badań nad rakiem płuc w City of Hope Hospital w Kalifornii.

"Mad Men" opowiada o środowisku agencji reklamowych w Stanach Zjednoczonych. Akcja serialu toczy się w latach 60. XX wieku, kiedy przez amerykańskie biura ciężko było się przedrzeć z powodu wszechobecnego dymu.

"Jeśli w serialu są papierosy, to tylko dlatego, że w latach 60., w środowisku agencji reklamowych, były wszędzie. Od tego czasu zrobiono wielkie postępy" - tłumaczy producentka filmu Sandra Sterne z Lionsgate.

Internetowa aukcja potrwa do 22 sierpnia. Może w niej wziąć udział każdy, kto pragnie zagrać w serialu nominowanym 17 razy do zbliżających się nagród Emmy Awards.

Dowiedz się więcej na temat: Mad Men | rak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje