Reklama

MacGyver

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 196
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"MacGyver": Życie pisze scenariusze

"MacGyver" do dziś ma swoich wiernych fanów, którzy z sentymentem przypominają sobie przygody tytułowego agenta. Produkcja od lat należy do grona najczęściej powtarzanych w TV.


Pomysł na serial narodził się w głowach trzech panów - Johna Richa, Henry’ego Winklera oraz Lee Davida Zlotoffa, którzy przedstawili go wytwórni Paramount. Gdy ABC wyraziło zainteresowanie produkcją, rozpoczęto poszukiwania tytułowego MacGyvera.

- Przesłuchaliśmy ponad 100 aktorów (m.in. Lorenzo Lamas). Wówczas pojawił się Richard Dean Anderson. Już na początku sięgnął do aktówki po okulary, by móc przeczytać rolę. Pomyślałem: to jest to! Był bezpretensjonalny i twardo stąpał po ziemi - wspominał Rich w "People". Anderson nie krył zachwytu.

Reklama

- Skusiła mnie idea serialu. Agent z awersją do broni. Bohater, który rozprawia się ze złoczyńcami, nie używając przemocy. To było coś - powtarzał w wywiadach odtwórca głównej roli. Serial okazał się sukcesem, a jego popularność rosła z odcinka na odcinek. Ale czegoś brakowało.

Złodziejka serc

- Stacja naciska, by wprowadzić kobietę do życia Maca. Przygoda to nie wszystko - zdradził Rick w "The Bergen". I tak pojawiła się pierwsza z kilku - Penny Parker grana przez Teri Hatcher. Okazało się, że koleżanka zwróciła uwagę nie tylko Maca, ale też Andersona. Aktor, będąc jeszcze w związku z Selą Ward, nawiązał gorący romans z Hatcher. Trwał on, z krótkimi przerwami, siedem lat i zakończył się zerwaniem przez Richarda w trakcie wywiadu telewizyjnego! Prócz Teri było jeszcze coś, co ciągnęło aktora na plan: ekstremalne sceny.

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje