Reklama

MacGyver

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 195
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kultowy serial "MacGyver" powraca!

Podczas gdy w Polsce przez lata najsłynniejszym panem "złota rączka" był Adam Słodowy, w Stanach prawdziwą karierę zrobił serialowy MacGyver. Stał się znany do tego stopnia, że powstało nawet angielskie słowo to "macgyver" oznaczające naprawianie czegoś, ulepszanie. Sympatycznego pracownika tajnej fundacji Phoenix poznali także polscy widzowie i, podobnie jak Amerykanie, od razu polubili. Angus MacGyver (nieznoszący zresztą swojego imienia) okazał się, bowiem inteligentnym facetem z poczuciem humoru, który potrafi zrobić coś z niczego - przy okazji ratując świat. Wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie niezwykłe sposoby MacGyvera na wyjście z opresji, zapraszamy już od 5 marca w dni powszednie o godzinie 20:00 do CBS Action.


- Mac, potrafisz zrobić bombę z gumy do żucia? - A masz gumę? 

Reklama

Już w odcinku pilotażowym MacGyver (Richard Dean Anderson) pokazuje, na co go stać. A przed nim nie lada wyzwanie: uratować pilota obrony sił powietrznych z rąk... mongolskich terrorystów!

MacGyver rozbraja rakietę za pomocą spinacza (oczywiście w ostatniej sekundzie), konstruuje samostrzelającą strzelbę, podnosi stalową belkę strażackim wężem, a tabliczką mlecznej czekolady (oraz dzięki pomoc pięknej kobiety) blokuje wyciek kwasu ze zbiornika.

Najbardziej widowiskowy jest jednak wybuch, który nasz bohater przygotowuje z sodu włożonego do kapsułki po leku, a następnie słoika z wodą - tak spreparowana bomba ma moc niszczącą ścianę.

Kolejne odcinki to ciąg dalszy niezwykłych pomysłów MacGyvera. Potrzebujecie zasłony dymnej? Możecie ją wykonać z łatwością, wypełniając kij bambusowy popiołem i alkoholem. Helikopter natomiast najłatwiej powstrzymać za pomocą stalowej linki. Nie macie szkła powiększającego? Łatwo można je zrobić z metalowej spinki i... białego wina! Gdy traficie zaś na piaszczystą wydmę, nie ma co się przemęczać schodzeniem - wystarczy zjechać na rozłożonej mapie.

Te i wiele innych trików znajdziecie w kolejnych odcinkach serialu "MacGyver"!

Ciekawostki o serialu

- w "MacGyverze" wystąpiła znana z serialu "Gotowe na wszystko" aktorka Teri Hatcher

- imię MacGyvera zostało ujawnione dopiero w ostatnim sezonie

- główny bohater nie przepada za bronią i wszelkie problemy stara się załatwiać innymi metodami niż siłowe

- wszystkie wynalazki MacGyvera mają naukowe podstawy, choć przy niektórych pominięto część potrzebnych do konstrukcji elementów lub etapów. W zamierzeniu twórców serialu miało to ochronić oglądające go dzieci, gdyby któreś z nich chciało naśladować swego idola.

- zarówno MacGyver, jak i grający go Richard Dean Anderson, urodzili się w Minnesocie 23 stycznia.

- powstała parodia serialu - "MacGruber"

Co słychać u bohaterów?

Richard Dean Anderson, czyli Angus MacGyver

Nadal od czasu do czasu grywa w serialach: w 2010 można było zobaczyć go w "Dorastającej nadziei", a w 2012 w produkcji "Paragraf Kate".

Anderson mieszka w Los Angeles. Nigdy się nie ożenił, ale ma córkę ze związku z Apryl Prose. Od aktorstwa woli dzisiaj podróże. Jest także kolekcjonerem dzieł sztuki - posiada pokaźny zbiór obrazów francuskich impresjonistów.

Bruce McGill, czyli Jack Dalton

Można go było oglądać miedzy innymi u boku Reese Witherspoon w "Legalnej blondynce 2" czy "Prawie zemsty" z Geraldem Butlerem.

W serialach grywał głownie gościnnie. Pojawiał się w takich produkcjach jak "Pan Złota Rączka", "Strażnik Teksasu", "Wzór" czy "Żona idealna". Od roku 2010 na stałe zagościł w ekipie "Partnerek", gdzie gra detektywa Vince’a Korsaka z bostońskiej policji.

Dana Elcar, czyli Pete Thorton

W momencie emisji "MacGyvera" Elcar miał 58 lat i na koncie takie produkcje jak "Żądło" z 1973 roku. Ogółem zagrał w 40 filmach i kilkudziesięciu serialach. Jego ostatnia telewizyjna rola to gościnny występ na planie "Ostrego dyżuru".

Dana Elcra zmarł w 2005 roku.

Michael Des Barres, czyli Murdoc

Z jego ról filmowych warto wyróżnić udział w "Mulholland Drive". Na planach seriali gości chętnie, ostatnio można było oglądać go w "Agentach NCIS", "Bez skazy", "Kościach" czy "W garniturach".

Jak na rockmana przystało ma za sobą wiele burzliwych związków, a także małżeństwo ze znaną wokalistką, dziennikarką i groupie - Pamelą Des Barres. Przez lata uzależniony od alkoholu i narkotyków, obecnie aktywnie działa w organizacjach zwalczających uzależnienia.

1. sezon serialu "MacGyver" od 5 marca w dni powszednie o godzinie 20:00 na kanale CBS Action. Powtórki odcinków następnego dnia o godzinie 8:00 i 15:00.

Sprawdź też: Co się stało z MacGyverem?

Linkswiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: MacGyver

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje