Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 367927
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Znowu jestem częścią "M jak miłość" - rozmowa z Weroniką Rosati

Jej powrót do obsady "M jak miłość" po trzynastu latach to wielka niespodzianka dla fanów serialu. Ania, którą gra, wciąż potrafi zaskakiwać i nieustannie szuka miłości. Okaże się, że coś knuje i że łączy ją tajemnicza przeszłość z Andrzejem, która będzie zagrożeniem dla Magdy.


Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Co zmieniło się na planie "M jak miłość" po trzynastu latach twojej nieobecności?

Reklama

Właściwie niewiele. Spotkałam na planie dobrych znajomych i poczułam się jak przed laty. Kasię Cichopek (serialowa Kinga - przyp. aut.) poznałam, gdy miałam dwanaście lat; chodziłyśmy razem na zajęcia aktorskie do Ogniska Teatralnego  Machulskich. Z Anią Muchą (serialowa Magda - przyp. aut.) też znam się od dawna. Różnica polega na tym, że teraz jesteśmy na innym etapie życia. Nasze tematy krążą wokół dzieci, bo wszystkie jesteśmy mamami. Bardzo się cieszę, że wróciłam na ten plan i że znowu jestem częścią serialu "M jak miłość".

Czyli nie zastanawiałaś się długo, czy przyjąć tę propozycję?

Tak się złożyło, że będę dłużej w Polsce, bo mam inne zobowiązania zawodowe. Dobrze się to połączyło czasowo i mogę grać w "M jak miłość". Zanim pojawiłam się na planie, rozmawiałam ze scenarzystami serialu, którzy opowiedzieli mi, jakie mają pomysły związane z dalszym ciągiem przygód mojej bohaterki. Przypadły mi do gustu, a do tego mam wpływ na rozwój wątku Anki. Mogę powiedzieć, że jestem częścią zespołu kreatywnego, co mi się bardzo podoba. Pierwsze pół roku po urodzeniu córeczki w ogóle nie pracowałam. Trochę się bałam zaangażować zawodowo w tak dużym wymiarze, żeby nie ucierpiało na tym moje dziecko, ale produkcja poszła mi na rękę. Malutka z opiekunką mogą być za mną na planie. Przychodzę do niej między kolejnymi ujęciami i jestem spokojniejsza. Mam poczucie, że nic nie traci.

Co wydarzy się w wątku Ani?

Ważną rolę odegra w nim Andrzej, którego gra Krystian Wieczorek. Braliśmy kiedyś razem udział w próbach do spektaklu, a w zeszłym roku pracowaliśmy na planie serialu "Komisarz Alex". Bardzo lubię i szanuję Krystiana - uważam, że jest świetnym aktorem. Okaże się, że Ankę i Budzyńskiego łączy przeszłość, która można okazać się zagrożeniem dla Magdy. Przed laty nasze bohaterki rywalizowały o kilku mężczyzn, więc mamy kontynuację. Okaże się, że Anka całkiem nieźle radzi sobie w kwestiach zawodowych, gorzej z relacjami damsko-męskimi. Wygląda na to, że nieustannie szuka miłości (śmiech). To ciekawa postać, która jest bardzo ludzka - ani czarna, ani biała. Ma złe i dobre cechy, jest złożona i niejednoznaczna.

Zdradzisz mi więcej szczegółów fabuły?

Moja bohaterka jest związana z rynkiem dzieł sztuki i na tym wątku skupi się część fabuły. Ania skrywa tajemnicę, coś knuje, a związek ma z tym Andrzej i pewne kryminalne zależności. Pierwsze dni zdjęciowe na planie "M jak miłość" spędziłam w Krakowie, gdzie moja bohaterka zaprosi Magdę i Budzyńskiego na wystawę swoich obrazów. Było przyjemnie; bardzo lubię to miasto.

Wspominałaś o innych zajętościach zawodowych, które na dłużej zatrzymają cię w Polsce. Co cię jeszcze zajmuje zawodowo?

Pracuję na planie trzech seriali i filmu fabularnego, o którym jeszcze nie mogę mówić. Oprócz "M jak miłość" mam zdjęcia do nowego serialu TVP 1 "Echo serca", gdzie wystąpię gościnnie w jednym odcinku, i serialu Michała Kwiecińskiego "Nie czekaj!", w którym gram z Kasią Zielińską i Julią Wieniawą. 

Czy to oznacza, że wracasz na stałe do Polski?

Nie wiem, z czego to wynika, ale nie zadaje się tego pytania innym polskim aktorom, którzy pracują za granicą i dużo podróżują. Mam dom w Warszawie, to moja baza, ale mieszkam także w Stanach. W związku z tym trudno mówić o tym, że gdzieś wracam na stałe. Od piętnastu lat w moim życiu nic się pod tym względem nie zmieniło i pewnie długo nie zmieni. Tak się złożyło, że teraz jestem dłużej w Polsce, ale jeszcze w sierpniu pracowałam na planie amerykańskiego filmu "Send it", w którym gram jedną z głównych ról. W obsadzie są między innymi Denise Richards, znana z jednej z części Jamesa Bonda "Świat to za mało", raper 2 Chainz, bardzo popularny w Stanach aktor serialowy, Patrick Fabian oraz Kevin Quinn, gwiazda Disneya, który ma miliony obserwujących na Instagramie.

Twoja kariera pięknie się rozwija. Czy masz poczucie, że macierzyństwo wpłynęło pozytywnie na twoje aktorstwo?

Inaczej podchodzę do życia, jestem o wiele bardziej zdyscyplinowana i spokojniejsza. Teraz najważniejsze jest dla mnie, by moja córeczka dobrze się czuła i była zdrowa. Inne kwestie zeszły na drugi plan. Przestałam się przejmować, co przekłada się na moje podejście do pracy. Myślę że odkąd zostałam mamą jestem lepszą aktorką.  

Rozmawiał: Kuba Zajkowski

www.mjakmilosc.tvp.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje