Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 363627
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podwójne życie restauratora

Jako Janek Zawadzki, właściciel pubu Oaza w sadze rodu Mostowiaków, ma dwie lewe ręce do gotowania. W prawdziwym życiu grający go Jacek Lenartowicz prowadził dwie restauracje - pierwszą w Australii i drugą w Polsce.

W Sydney, gdzie mieszkał w latach 1992-1996, był właścicielem restauracji, która specjalizowała się w kuchni polskiej. Wśród jego klientów prym wiedli Polacy. Jakie dania cieszyły się największą popularnością?

Reklama

"W pierwszej kolejności pierogi" - wspomina Jacek Lenartowicz. "Zaraz za nimi w menu królował tatar, śledź w oleju z cebulką, zrazy oraz flaki wołowe. Obcokrajowcy najchętniej zajadali się pierogami. Ruskimi".

Po powrocie do Polski serialowy Janek Zawadzki prowadził restaurację francuską "Bistro de Paris" w budynku Teatru Wielkiego w Warszawie. Nie był to opłacalny biznes. Dość powiedzieć, że po swoich prywatnych doświadczeniach w branży gastronomicznej Jacek Lenartowicz uważa, że to wyjątkowo ciężki kawałek chleba.

"Poniekąd przedłużeniem mojej działalności restauratora jest rola w "M jak miłość" - śmieje się lubiany aktor. "Zdecydowanie wolę borykać się problemami w gastronomii w serialu niż w życiu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje