Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 363604
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ogród Ewy Gorzelak: Zielony plac zabaw

Aktorka wita nas u progu swego królestwa z całą świtą. Towarzyszą jej pies i kot, które przez jakiś czas pilnie się nam przyglądają, by wkrótce pognać do zabawy.

Jej ogród w Zalesiu Dolnym pod Warszawą to prawdziwa oaza zieleni. Królują tu majestatyczne świerki, rozłożyste sosny kalifornijskie i okazałe brzozy, a gęsta ściana żywopłotu, który tworzą bujne tuje, świetnie chroni przed ulicznym zgiełkiem. U Kolesia i Fredzia

Reklama

- Trochę mnie martwi, że nasze iglaki tak szybko rosną. Gdy były mniejsze, stanowiły lepszą izolację. Teraz przerosły nie tylko nas, ale i parkan - wita nas od furtki gospodyni.

Towarzyszą jej dwa sympatyczne zwierzaki: "czekoladowy" jamnik Koleś oraz olbrzymi czarny kocur Fredzio. Ulubionym zajęciem Kolesia jest aportowanie z piłką, Fredzia zaś błogie wylegiwanie się na trawniku.

- Kiedy 9 lat temu kupowaliśmy dom z ogrodem, trawka była bardziej puszysta i wypielęgnowana. Teraz, gdy biegają po niej dzieci, nie jest już tak bujna - przyznaje pani Ewa.

Zazwyczaj bowiem w ogrodzie bawią się synowie aktorki: 11-letni Franek i 9-letni Rysio. Drewniany domek, huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina, drabinki, piłki... Ten ogród to prawdziwy plac zabaw! Do biegania lub huśtania

- Z jednej strony ogrodu nic nie sadzimy. To teren do biegania i gry w piłkę. Chłopcy chętnie bawią się w ogrodzie, zwłaszcza latem. Kiedyś dużo się huśtali i non stop okupowali zjeżdżalnię. Teraz to dla nich zbyt łatwe. Wymyślili więc tor przeszkód. Za punkt honoru postawili sobie, by przejść po tych wszystkich urządzeniach nie dotykając ziemi - mówi.

Sama najchętniej wypoczywa z książką na leżaku lub w altance porośniętej dzikim winem, która w skwarne dni kusi chłodem.

- Niestety, rzadko mam na to czas! W tym roku w ogrodzie zakwitły piękne, różowe i amarantowe surfinie, dalie oraz bratki.

Podlewanie kwiatów to zajęcie, któremu właścicielka ogrodu oddaje się z ochotą. Trawnik nawadniany jest automatycznie, a kosi go mąż pani Ewy, Zbigniew. W ogrodzie dobrze czują się nie tylko barwne surfinie. Zdążyły się w nim zadomowić także trzmielina, runianka japońska i tawuła. Na stałe w krajobraz wrósł też olbrzymi głaz. Najprzyjemniejsze jednak, zdaniem aktorki, jest chodzenie po ogrodzie na bosaka.

Rozmawiała: Ewa Jaśkiewicz.

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Gorzelak | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje