Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 386602
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie żyje Elżbieta Pietrzak. Pracowała przy popularnych serialach

W wieku 71 lat zmarła Elżbieta Pietrzak. O śmierci poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego była członkinią. Pietrzak przez wiele lat pracowała m. in. na planach seriali "Miodowe lata" czy "M jak miłość".

Nie żyje Elżbieta Pietrzak

Nie żyje ceniona polska charakteryzatorka Elżbieta Pietrzak - poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego artystka była członkinią. Elżbieta Pietrzak zmarła w ubiegłym tygodniu w wieku 71 lat w swoim rodzinnym mieście - Łodzi.

Elżbieta Pietrzak, znakomita charakteryzatorka, wieloletnia członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, zmarła 19 stycznia 2022 roku w Łodzi. Miała 71 lat- przekazano. Stowarzyszenie Filmowców Polskich podało także informacje o pogrzebie. Elżbieta Pietrzak zostanie pochowana w piątek 28 stycznia 2022 roku o godzinie 12.45 na Cmentarzu na Mani w Łodzi przy ul. Solec 11.

Reklama

Elżbieta Pietrzak - kim była?

Elżbieta Pietrzak urodziła się 3 listopada 1950 roku w Łodzi. Pracę jako charakteryzatorka zaczynała w Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie, później pracowała w łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Ponadto blisko współpracowała z Telewizją Polską i Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów "Zespoły Filmowe". Jak przypomina Stowarzyszenie Filmowców Polskich, nazwisko Elżbiety Pietrzak "widnieje w czołówkach ponad pół setki filmów fabularnych, seriali oraz spektakli telewizyjnych".

Elżbieta Pietrzak - filmy i seriale

Elżbieta Pietrzak w zawodzie charakteryzatorki pracowała od drugiej połowy lat 70. ubiegłego wieku. Jednymi z jej pierwszych filmów były m. in. "Pasja" Stanisława Różewicza, "Akcja pod Arsenałem" Jana Łomnickiego, "Dziecinne pytania" Janusza Zaorskiego czy "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy. Później uczestniczyła w powstawaniu kolejnych głośnych produkcji, m. in. "Nad Niemnem" Zbigniewa Kuźmińskiego, "Pożegnanie z Marią" Filipa Zylbera, "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej czy "Córy szczęścia".

Pietrzak pracowała także na planach wielu popularnych seriali - na początku jej kariery były to "07 zgłoś się" Krzysztofa Szmagiera i "Dom" Jana Łomnickiego, w późniejszych latach: "Pogranicze w ogniu" Andrzeja Konica czy "Panny i wdowy" Janusza Zaorskiego. Jako charakteryzatorka przez wiele lat współtworzyła także "Miodowe lata" i "M jak miłość". Z tym pierwszym związana była w latach 1998-2003, z drugim natomiast aż przez dwie dekady - od 2000 do 2020 roku.

Autor: Maria Staroń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy